Ads Elite

OGRH PWK zaprasza na wernisaż wystawy "Dla Przeszłości - przywrócić pamięć o przedwojennej Organizacji Przysposobienia Wojskowego Kobiet", który odbędzie się 4 maja (sobota) o godz. 11:00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.
W czasie wernisażu opowiemy krótko o organizacji PWK oraz oprowadzimy po wystawie.

Poprzez realizację tego projektu nasze stowarzyszenie pragnie przypomnieć o Organizacji Przysposobienia Wojskowego Kobiet (PWK), która przyczyniła się do odbudowy Polski po odzyskaniu niepodległości. Organizacja miała na celu przygotowanie Polek na wypadek wybuchu wojny.

Projekt polegał na wykonaniu sesji zdjęciowej w celu odzwierciedlenia oryginalnych zdjęć członkiń Organizacji. Całość powstała w miejscu związanym z działalnością PWK -
w Istebnej, gdzie odbywały się letnie obozy PWK. Powstałe zdjęcia posłużyły do stworzenia wystawy, której uświetnieniem jest prezentacja eksponatów związanych z PWK z prywatnych zbiorów członków Stowarzyszenia.

W Kielcach w okresie dwudziestolecia międzywojennego również istniało i aktywnie działało Koło Lokalne PWK o którym także chcemy opowiedzieć.

Wystawę będzie można oglądać do końca maja.


Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/643492332759458/ 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem