Ads Elite

4 marca 2018 r. odbędzie się "IV mielecki Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych".

Uroczystości rozpocznie msza święta z ceremoniałem wojskowym w Bazylice Mniejszej pw. Św. Mateusza o godz. 11:00. Po mszy świętej uformuje się kolumna marszowa z udziałem pocztów sztandarowych, licznych grup rekonstrukcji historycznych, w tym kawaleria i pojazdy wojskowe z epoki, oddział Obrony Terytorialnej, strzelców Jednostki Strzeleckiej JS2093 z Mielca, harcerzy, Mieleckiej Orkiestry Dętej SCK, mieszkańców powiatu mieleckiego. Marsz przejdzie ulicami Kościuszki, przez Rynek, ul. Kilińskiego i Al. Niepodległości.
W trakcie Marszu zostaną złożone kwiaty przy Pomniku AK obok Cmentarza Parafialnego.
Kolejnym punktem obchodów będzie nadanie nazwy i odsłonięcie tablicy im. Marszałka Józefa Piłsudskiego mieleckiemu wiaduktowi na Al. Niepodległości. Po przejściu do centrum miasta, na Placu Armii Krajowej, będzie miał miejsce uroczysty Apel Poległych w którym uczestniczyć będą także rodziny Żołnierzy Niezłomnych, część artystyczna i koncert pieśni patriotycznych oraz poczęstunek z kuchni polowej. W trakcie uroczystości na Placu AK zakończy się również w ramach ogólnopolskiej akcji "Tropem Wilczym". VI Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie Klub Historyczny „Prawda i Pamięć”, GRH im. W. Lisa „Mściciela”, Stowarzyszenie „Orzeł Biały-Strzelec” , JS 2093 oraz Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/410488606044692/  https://www.facebook.com/Klub-Historyczny-Prawda-i-Pami%C4%99%C4%87-198937950254760/  

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem