Ads Elite

28 lutego 2018 r. w Muzeum Łazienki Królewskie, w Warszawie odbędzie się kolejny wykład z cyklu poświęconego muzyce XVIII stulecia - „Racja serca i umysłu”.

Zapraszamy na wykłady poświęcone muzyce XVIII stulecia. Opowiedzą o niej wybitni polscy muzykolodzy i historyk sztuki. Wystąpieniom towarzyszyć będą koncerty

Muzeum Łazienki Królewskie zdecydowało się poszerzyć dotychczasową ofertę wykładową o spotkania poświęcone muzyce XVIII stulecia. Wybitni eksperci - polscy muzykolodzy i historyk sztuki - uznani w kraju i za granicą pozwolą spojrzeć na muzyczny wiek XVIII z perspektywy dworskiej, społeczno-politycznej, religijnej i historycznej, lokalnej i uniwersalnej.

Wykładom towarzyszyć będą krótkie koncerty, powiązane tematyczne z treścią poszczególnych wystąpień. Usłyszmy m.in. utwory Bacha, Couperina i Mozarta, a także muzykę jezuickich misjonarzy w Chinach i utwory kameralne z repertuaru dworu habsburskiego w Wiedniu.

28 lutego 2018 r., godz. 18.00, Teatr Królewski, Stara Oranżeria - "Bach Fryderykowi II", wykład dr hab. Szymona Paczkowskiego.

14 marca 2018 r., godz. 18.00, Teatr Królewski, Stara Oranżeria - "Pobożność i polityka - muzyczne kazania (oratoria) o biblijnej Judycie na cesarskim dworze w Wiedniu w I połowie XVIII w.", wykład dr Anny Ryszki-Komarnickiej.

18 kwietnia 2018 r., godz. 18.00, Teatr Królewski, Stara Oranżeria - "Antoine Watteau i François Couperin. F?tes galantes i ich muzyczne odpowiedniki", wykład dr Agnieszki Rosales Rodriguez.

6 czerwca 2018 r., godz. 18.00, Pałac na Wyspie - "Mozart po polsku", wykład dr hab. Aliny Mądry

Wstęp wolny

Więcej informacji:  https://www.facebook.com/events/1308266355968081/  https://www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie/  https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl  

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem