Ads Elite

21 października 2017 r. w godz. 15.00 - 18.00 w Warszawie odbędzie się spacer „Tajemnice starych szaf - szlakiem tajemnic antykwariuszy i kolekcjonerów”.

WARSZAWER SZPACIRN to seria spacerów po Warszawie. Każdy z trzech spacerów będzie miał inny temat przewodni. Trzeci będzie dotyczył antykwariuszy i kolekcjonerów.

Obrazy dawnych mistrzów ale i współczesnej artystycznej bohemy znalazły się w kilkunastu kolekcjach zamożnych stołecznych Żydów pod koniec XIX i w pierwszej połowie XX wieku. Jakie były losy powstawania tych zbiorów, ile z nich w obliczu niebezpieczeństwa złożonych zostało w „bezpieczny” depozyt do Muzeum Narodowego a które dopiero w ostatnich latach wracają do przedwojennych właścicieli – to temat sobotniego spaceru.

Zbiórka: plac Zbawiciela róg Nowowiejskiej

Spacer zakończy się w Klubokawiarni Babel.
Oprowadzać będzie Hanka Warszawianka - dziennikarka, przewodniczka warszawska, laureatka 2. nagrody w konkursie na upamiętnienie Wielkiej Synagogi.

Wstęp wolny, napiwek dla przewodnika mile widziany.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1930507673874074/  https://www.facebook.com/KlubokawiarniaBabel/  https://www.facebook.com/ahankawarszawianka/

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem