Ads Elite

25 lutego 2018 r. w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie rozpoczną się „Warsztaty haftu dla początkujących”.

Kurs przeznaczony dla osób, które zaczynają swoją przygodę z haftem. Program obejmuje zapoznanie uczestników z podstawowymi ściegami hafciarskimi (haft krzyżykowy, ścieg przed igłą, ścieg za igłą, ścieg sznureczkowy, ścieg rozłupany, ścieg atłaskowy i ścieg atłaskowy cieniowany, ścieg łańcuszkowy, ścieg supełkowy), omówienie techniki wykonania poszczególnych ściegów oraz ćwiczenia praktyczne. 

TERMINY: 25 lutego, 4, 11, 18, 25 marca, godz. 12.30–15.30
MIEJSCE: Muzeum Pałacu w Wilanowie - Sypialnia Pani
KOSZT: 250 zł - opłata za cały kurs
BILETY: stacjonarnie w kasie lub online: www.bilety.wilanow-palac.pl

KONTAKT
Nela Kokoszka
e-mail: nkokoszka(@)muzeum-wilanow.pl
tel.: 22 544 28 38

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/148002652528262/  https://www.facebook.com/wilanow/  http://www.wilanow-palac.pl/  

24 lutego 2018 r. w warszawskim Centrum Dawnych Sztuk Walk, o godz. 13.00 rozpoczną się „II Sparingi Międzyklubowe”.

Po dużym sukcesie pierwszej edycji sparingów już w czwartym tygodniu lutego Centrum wraca z drugą edycją. Tym razem planowane są połączone sparingi pomiędzy Lwami Lublin, Warmią i Mazurami oraz CDSW (Warsaw Hunters, Warsaw Avengers).

W trakcie drugiej edycji rozegrane zostanie kilkadziesiąt starć 5vs5 i kilka/kilkanaście starć 10vs10 (jak będzie nas wystarczająca liczba to i większych) w miękkim sprzęcie. Szczególnie serdecznie zapraszamy wszystkich nowicjuszy ze wspomnianych drużyn, którzy jeszcze nie mieli nigdy okazji walczyć w turniejach – to może być wspaniały początek w zdobywaniu pierwszych szlifów.

Jeżeli nie posiadacie sprzętu to nie ma się co martwić, gdyż na miejscu działać będzie sklep gdzie będzie można zakupić wszystkie rzeczy przydatne w treningach mieczem sportowym – od broni po ochraniacze.

Wpisowe:
35 PLN od zawodnika
20 PLN od widza

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/368801253584262/  https://www.facebook.com/CentrumDawnychSztukWalk/  http://cdsw.pl/  

źródło obrazka

17 lutego 2018 r. na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się spotkanie z cyklu „Szkatułka księżniczki, skarb królewicza” pt. „Królewski kominiarczyk”. Początek: godz.11.00 lub 12.00 (dwie grupy).

Prowadzenie: dr Katarzyna Buczek, Maria Reif i Agnieszka Wardak

Zarówno dzieci, jak i opiekunowie, wykupują bilet rodzinny w cenie 5 zł/os.
Bilety są sprzedawane od 13 lutego 2018 r., od godz. 10.00 do wyczerpania limitu.
Liczba miejsc ograniczona!

Zbiórka w Sieni Wielkiej
UWAGA! Zapraszamy dzieci maksymalnie z jednym opiekunem.

Kontakt:
Pracownia Działań Muzealnych
tel./fax (22) 35 55 291
e-mail: pdm(@)zamek-krolewski.pl
Punkt Informacji zamkowej
tel. (22) 35 55 170

Więcej informacji:  https://www.facebook.com/events/172242540171190/  https://zamek-krolewski.pl/edukacja/cykle-edukacyjne/szkatulka-ksiezniczki 

 

źródło

3 lutego 2018 r. w Muzeum Łazienki Królewskie, w Warszawie rozpocznie się cykl spotkań „Wnętrze jako maskarada” - Opowieści na temat Króla i dworu.

Zapraszamy na spotkania z cyklu „Wnętrze jako maskarada”, które odbywać się będą w zabytkowych, oświeceniowych salach letniej rezydencji króla Stanisława Augusta. Uczestnicy wydarzenia usłyszą o XVIII-wiecznych zabawach z maskami oraz literackich upodobaniach ostatniego władcy Polski, a także przeniosą się do świata teatralnej iluzji

„Wnętrze jako maskarada” to cykl trzech spotkań, które odbędą się w Sali Balowej i Gabinecie Królewskim w Pałacu na Wyspie oraz w Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii. Zwiedzanie królewskich wnętrz połączone będzie z opowieścią na temat życia króla Stanisława Augusta i XVIII-wiecznego dworu.

Terminy i tematy spotkań:

"Wnętrze jako maskarada" - Sala Balowa w Pałacu na Wyspie
13 stycznia, godz. 11.00, Pałac na Wyspie

Spotkanie poświęcone będzie "zrytualizowanej rebelii", czyli osiemnastowiecznemu upodobaniu do maskarad. W Sali Balowej uczestnicy wydarzenia dowiedzą się, dlaczego zabawy z ukrywaniem i zmianą swojego oblicza stały się częścią dworskiego życia towarzyskiego. Poznają również idee "życia na opak" oraz zastanowią się nad związkami karnawału z buntem społecznym oraz potrzebą, by od czasu do czasu postawić wszystko na głowie. Inspiracji dostarczą im maskarady w antycznych Saturaliach oraz dekoracje rzeźbiarskie i malarskie w Sali Balowej.

W drugiej części spotkania uczestnicy wydarzenia w barwnym orszaku z rzymskim bogiem Janusem na czele przemierzą Pałac na Wyspie, by poszukać najbardziej popularnych przykładów osiemnastowiecznych kostiumów. Dowiedzą się również, jakie stroje maskaradowe posiadał Stanisław August.

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Martyka-Grudzień, psycholog, przewodniczka po Warszawie, studentka historii sztuki w Instytut Sztuki PAN oraz edukatorka w Ośrodku Edukacji Muzealnej w Łazienkach Królewskich.

"Wnętrze jako maskarada" - Gabinet do Pisania Króla Jegomości w Pałacu na Wyspie
3 lutego, godz. 11.00, Pałac na Wyspie

Uczestnicy wydarzenia obejrzą Królewski Gabinet Stanisława Augusta - miejsce, w którym władca, przebywając w Pałacu na Wyspie, spędzał najwięcej czasu. To tu odpisywał na listy, sygnował dokumenty, planował reformy, obmyślał upiększanie swoich rezydencji, a przede wszystkim czytał. Król był człowiekiem wszechstronnie wykształconym, wielkim erudytą i miłośnikiem literatury. Świetnie znał język angielski i bardzo cenił angielską literaturę: Szekspira, Miltona, Pope’a, Swifta, Sterne’a, Richardsona i Fieldinga. Uczestnicy spotkania zastanowią się nad wpływem, jaki wywarły na Stanisława Augusta jego lektury, oraz nad kulturotwórczą rolą literatury. Omówią też pokrótce księgozbiór, który znajdował się w łazienkowskiej bibliotece oraz w głównej bibliotece monarchy na Zamku Królewskim. Poznają ponadto historie najsłynniejszych bibliotek - tych realnie istniejących i tych będących literacką fikcją.

Spotkanie poprowadzi Karolina Rychter, doktor filozofii związana z Filozofia na Uniwersytecie Warszawskim UW, badająca zależności między filozofią a literaturą, redaktor "Eidos. A Journal for Philosophy of Culture".

"Wnętrze jako maskarada" - Teatr Królewski w Starej Oranżerii
25 marca, godz. 11.00, Stara Oranżeria

Podczas spotkania uczestnicy wydarzenia przeniosą się do świata teatralnej iluzji, obecnego nie tylko scenie, ale też w innych przestrzeniach teatralnego gmachu. W Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii ujrzą mitologiczną rzeczywistość dzięki freskom Jana Bogumiła Plerscha (plafon z Apollinem na kwadrydze), poczują również ducha teatru, oglądając wizerunki wielkich dramatopisarzy i loże wypełnione osiemnastowieczną widownią. Tak skonstruowana sala wydaje się być swoistym wehikułem, pozwalającym na podróż w czasie.

Spotkanie poprowadzi Patryk Kencki - doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Zakładzie Historii i Teorii Teatru w Instytut Sztuki PAN, sekretarz redakcji "Pamiętnika Teatralnego", wykładowca na Wydziale AktorskimAkademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie w Warszawie oraz na studiach podyplomowych w Instytucie Sztuki oraz w Instytucie Badań Literackich PAN

***
Na każde ze spotkań obowiązuje bilet w cenie 10 zł, który można nabyć w kasach Łazienek Królewskich, oraz zapisy: edukacja(@)lazienki-krolewskie.pl lub 22 50 60 183.
Koordynator projektu: Joanna Szumańska, j.szumanska(@)lazienki-krolewskie.pl.


Więcej informacji:  https://www.facebook.com/events/142205896492013/  https://www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie/  https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl  

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem