Ads Elite

10 grudnia 2017 r. w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbędzie się „Świąteczny Spacer historyczny”. Początek godz. 13.30.

Wśród nocnej ciszy: Czy jest możliwość, aby na chwilę zapomnieć o przedświątecznym zabieganiu, braku wytchnienia i przemęczeniu? Wilanowska kolekcja przychodzi z pomocą. Przedstawienia scen bożonarodzeniowych z minionych wieków mogą być okazją do kontemplacji, zachwytu i odpoczynku.

KOSZT: bilet wstępu do pałacu | 20 zł – bilet zwykły, 15 zł – bilet ulgowy.
REZERWACJA: nie obowiązuje
KONTAKT:
Nela Kokoszka
m. nkokoszka(@)muzeum-wilanow.pl
tel. 22 544 28 38

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1485898271525083/  https://www.facebook.com/wilanow/  http://www.wilanow-palac.pl/ 

10 grudnia 2017 r. na Zamku Królewskim w Warszawie, w godz. 13.00 – 16.00 odbędzie się wykład pt. „Dylematy przy rekonstrukcji dawnych strojów” z cyklu „Dawne ubiory w muzeum, teatrze, filmie i w odtwórstwie historycznym”.

Dylematy przy rekonstrukcji dawnych strojów – na przykładzie kopii kaftana Jana III Sobieskiego 1660– 1670 r. z Kolekcji Esterhazych Muzeum Sztuki Użytkowej w Budapeszcie oraz sukni Marii Kazimiery uszytej na podstawie portretu królowej Marii Kazimiery, malarz nieznany, ok. 1690, Zamek Królewski w Warszawie. Prowadzenie: Elżbieta Dunin-Wąsowicz.

Zamek Królewski w Warszawie zaprasza na nowy cykl otwartych wykładów, bogato ilustrowanych, prowadzonych przez specjalistów, poświęcony dawnym ubiorom w zbiorach muzealnych oraz ich odtwarzaniu na potrzeby filmu, teatru, muzeów i imprez rekonstruujących wydarzenia historyczne. W ramach tego cyklu będą m.in. przedstawione podstawowe źródła do wiedzy z dziedziny kostiumologii: źródła pisane, autentyczne zabytki, portrety i ryciny, żurnale, fotografie oraz powstałe na ich podstawie kostiumy teatralne i filmowe oraz rekonstrukcje strojów. Wśród wykładowców znajdą się m.in. historycy sztuki i historycy, a także praktycy – rzemieślnicy wykonujący kopie, czy osoby pracujące w filmie. Szczególnie zapraszamy na te spotkania osoby, które interesują się dawną modą, a także członków zespołów tańca dawnego, grup rekonstrukcji historycznej, artystów i rzemieślników odtwarzających dawne stroje. Po prezentacjach będzie możliwość dyskusji.

Wstęp na podstawie biletu w cenie 5zł.
Bilet można nabyć BEZ KOLEJKI.
Proszę minąć kolejkę turystów i zgłosić się bezpośrednio do pani w kasie biletowej podając informację, że idzie się tylko na wykład do sali odczytowej. Po zakupie biletu, proszę minąć kolejną kolejkę turystów przy wejściu do muzeum i zgłosić ochronie, że macie bilet na wykład w sali odczytowej. Dajcie sobie na to jakieś 5-7 minut :)

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1178720225563409/  https://www.zamek-krolewski.pl/ 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem