Ads Elite

14 marca 2018 r. na Zamku Książ w Wałbrzychu, o godz. 17.30 odbędzie się spotkanie z Doris Stempowską „W Książu, w moim domu”.

Trudno o bardziej emocjonujące spotkanie - tym razem w ramach cyklu wykładów "O historii na żywo" posłuchamy opowieści Doris Stempowskiej, ostatniej Wałbrzyszanki pamiętającej księżną Daisy.
Urodziła się w majątku Książ, należącym wówczas do książąt von Pless i zna niemal wszystkie jego tajemnice. Na terenie kompleksu zamkowego mieszkała za Hochbergów, kiedy należał do III Rzeszy, ale też gdy stacjonowała w nim Armia Czerwona, w PRL-u i wolnej Polsce. Jest także ostatnią Wałbrzyszanką pamiętającą księżną Daisy, którą często widywała w dzieciństwie. Od lat szefuje Niemieckiemu Towarzystwu Społeczno-Kulturalnemu w Wałbrzychu oraz śpiewa po polsku, niemiecku i łacinie w chórze „Freundschaft”. Mowa o Pani Doris Stempowskiej, z którą spotkamy się w ramach cyklu „O historii na żywo”. Wydarzenie poprowadzi Matt Mykytyszyn.

Wstęp wolny! Prosimy o wcześniejsze awizacje w Punkcie Obsługi Klienta (pierwszeństwo mają osoby zaawizowane):
tel. 74 66 43 834 / 872
e mail: zwiedzanie(@)ksiaz.walbrzych.pl

Ważne! Informujemy, że parkingi są płatne - mapki, cenniki oraz dodatkowe informacje znajdują się tutaj: http://www.ksiaz.walbrzych.pl/data/dokumenty/informacja-dla-zmotoryzowanych.pdf 

Zapraszają Zamek Książ w Wałbrzychu oraz Fundacja Księżnej Daisy von Pless .

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/193593664581598/  https://www.facebook.com/KsiazWalbrzych/  http://www.ksiaz.walbrzych.pl/  

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem