Ads Elite

źródło

17 grudnia 2017 r. o godz. 12.00 we wrocławskim Muzeum Pana Tadeusza odbędzie się „Niedzielne oprowadzanie – Wigilia w szlacheckim dworze”.

Będzie to kontynuacja cyklu, podczas którego zapraszamy na spotkania w różnych częściach wystawy stałej. Pracownicy Muzeum Pana Tadeusza opowiedzą o wybranych najciekawszych, najcenniejszych, najbardziej frapujących eksponatach i ich dziejach, a także o kontekstach historycznych i obyczajowych.

W sali Dom na wystawie „Rękopis »Pana Tadeusza«” zobaczymy cenną XIX-wieczną grafikę, która przybliży świąteczne życie w dawnych czasach. Okres Bożego Narodzenia w roku liturgicznym jest czasem niezwykłym, nieco tajemniczym, wymagającym specjalnych i dokładnie zaplanowanych przygotowań. W XIX wieku, podobnie jak dziś, ten szczególny czas zaczynał się już od Adwentu, a wykonywane wówczas prace miały nie tylko przygotować ciało, ale przede wszystkim ducha na świętowanie narodzin Zbawiciela. Na przykładzie XIX-wiecznej grafiki prześledzimy dawne obyczaje i tradycje bożonarodzeniowe w szlacheckich dworach i porównamy je z tymi, które kultywujemy do dziś.
Monika Nowak – absolwentka Ochrony Dóbr Kultury na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, pasjonatka edukacji muzealnej. Pracuje w Dziale Edukacji Muzeum Pana Tadeusza.

Prowadzenie: Monika Nowak – absolwentka Ochrony Dóbr Kultury na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, pasjonatka edukacji muzealnej. Pracuje w Dziale Edukacji Muzeum Pana Tadeusza.

Wstęp 1 zł
Czas trwania: 45 minut

KOLEJNE SPOTKANIE:
niedziela, 28 stycznia 2018, godz. 12.00
„Tańczący z agentami”. Wokół dokumentów operacji „Olcha”
prowadzenie: dr Małgorzata Preisner-Stokłosa

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/161914981209382/ https://www.facebook.com/panatadeusza/  https://muzeumpanatadeusza.ossolineum.pl/pl/ 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem