Ads Elite

29 grudnia 2017 r. rozpoczyna się „Nocne zwiedzanie Zamku Grodno”.

Nocne zwiedzanie Zamku Grodno jest usługą cykliczną, przypadającą na ostatni piątek miesiąca. Terminy dla turystów indywidualnych są ogłaszane na stronie zamekgrodno.pl.

Uwaga: Wyruszamy z ronda w Zagórzu Śląskim przy ul. Głównej!

Bilet turyści indywidualni
30 zł / osoba

Aktualne terminy:
29 grudnia o godz. 18:00
26 stycznia o godz. 18:00
23 lutego o godz. 18:00
30 marca o godz. 20:00
27 kwietnia o godz. 20:00

Zapisy obowiązują wcześniejsze zapisy na nocne zwiedzanie, mailowo na: biuro(@)zamekgrodno.pl bądź telefonicznie 74 845 33 60 lub kom. 723 973 354.
Istnieje możliwość wcześniejszej zapłaty za nocne zwiedzania na rachunek bankowy Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu o numerze:
46 9531 1016 2001 0000 4457 0001
wpisując w tytule: Opłata za nocne zwiedzanie w dniu…

Ze względu na trasę nocnego zwiedzania uczestnicy proszeni są o zakładanie wygodnego, płaskiego obuwia. Koniecznie prosimy zabrać ze sobą latarki.

Dla Grup Zorganizowanych
Grupy zorganizowane zainteresowane nocnym zwiedzaniem prosimy o kontakt w celu ustalenia terminu zwiedzania: biuro(@)zamekgrodno.pl.
Bilet grupy zorganizowane
30 zł / osoba*
*Dla grup zorganizowanych minimum 10-cio osobowych.

Ze względu na trasę nocnego zwiedzania uczestnicy proszeni są o zakładanie wygodnego, płaskiego obuwia. Koniecznie prosimy zabrać ze sobą latarki.

Więcej informacji: http://zamekgrodno.pl/nocne-zwiedzanie/  https://www.facebook.com/zamekgrodno/  

źródło

17 grudnia 2017 r. o godz. 12.00 we wrocławskim Muzeum Pana Tadeusza odbędzie się „Niedzielne oprowadzanie – Wigilia w szlacheckim dworze”.

Będzie to kontynuacja cyklu, podczas którego zapraszamy na spotkania w różnych częściach wystawy stałej. Pracownicy Muzeum Pana Tadeusza opowiedzą o wybranych najciekawszych, najcenniejszych, najbardziej frapujących eksponatach i ich dziejach, a także o kontekstach historycznych i obyczajowych.

W sali Dom na wystawie „Rękopis »Pana Tadeusza«” zobaczymy cenną XIX-wieczną grafikę, która przybliży świąteczne życie w dawnych czasach. Okres Bożego Narodzenia w roku liturgicznym jest czasem niezwykłym, nieco tajemniczym, wymagającym specjalnych i dokładnie zaplanowanych przygotowań. W XIX wieku, podobnie jak dziś, ten szczególny czas zaczynał się już od Adwentu, a wykonywane wówczas prace miały nie tylko przygotować ciało, ale przede wszystkim ducha na świętowanie narodzin Zbawiciela. Na przykładzie XIX-wiecznej grafiki prześledzimy dawne obyczaje i tradycje bożonarodzeniowe w szlacheckich dworach i porównamy je z tymi, które kultywujemy do dziś.
Monika Nowak – absolwentka Ochrony Dóbr Kultury na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, pasjonatka edukacji muzealnej. Pracuje w Dziale Edukacji Muzeum Pana Tadeusza.

Prowadzenie: Monika Nowak – absolwentka Ochrony Dóbr Kultury na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, pasjonatka edukacji muzealnej. Pracuje w Dziale Edukacji Muzeum Pana Tadeusza.

Wstęp 1 zł
Czas trwania: 45 minut

KOLEJNE SPOTKANIE:
niedziela, 28 stycznia 2018, godz. 12.00
„Tańczący z agentami”. Wokół dokumentów operacji „Olcha”
prowadzenie: dr Małgorzata Preisner-Stokłosa

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/161914981209382/ https://www.facebook.com/panatadeusza/  https://muzeumpanatadeusza.ossolineum.pl/pl/ 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem