Ads Elite

18 maja 2019 r. o godz. 15.00 na Zamku Gorodno rozpocznie się XIV Jarmark Średniowieczny.

Bractwo Zamku Grodno wraz z Gminą Walim oraz Powiatem Wałbrzyskim mają zaszczyt po raz kolejny zaprosić zarówno brać rekonstruktorską, jak i zainteresowanych średniowieczem turystów, na kolejną odsłonę Jarmarku Średniowiecznego. Tradycyjnie zorganizowany będzie w murach fascynującego i unikatowego Zamku Grodno w Zagórzu Śląskim.

Impreza ma już długą tradycję. XIV Jarmark Średniowieczny kontynuuje ideę z poprzednich lat. Z jednej strony ma być miejscem spotkania, wymiany wiedzy i doświadczeń odtwórców historycznych skupionych w obszarze wczesnego średniowiecza (wikingowie i słowianie), pełnego średniowiecza (okres krucjat) oraz późnego średniowiecza (czasy pełnej zbroi płytowej).
Z drugiej zaś strony jej celem jest ożywienie dawnych dziejów, aby turyści mogli zobaczyć i wręcz dotknąć tego wyjątkowego okresu historycznego i w niecodziennym klimacie spędzić czas z bliskimi.

W trakcie Jarmarku odbywać się będą zarówno pokazy jak i różnej maści turnieje. Będzie można podziwiać i kupić wytwory rzemiosła z okresu średniowiecza, części z nich nawet spróbować.
Oczywiście nie zabraknie bitwy.

Kto był już naszym gościem na majowych imprezach może spodziewać się podobnych atrakcji. Kto nie był zdecydowanie powinien nas odwiedzić.

Wstęp na terem imprezy jest darmowy, nie mniej zachęcamy także do wejścia na teren muzeum, które jest biletowane i obejmuje przewodnika.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/431661384046285/

8 czerwca 2019 r. o godz. 10.00 w Twierdzy Srebrna Góra w Stoszowicach, rozpocznie się XV Święto Twierdzy Srebrna Góra.

8 czerwca będziemy mieć niepowtarzalną możliwość przeniesienia się do 1807 roku, kiedy to srebrnogórska twierdza stanęła do walki z napoleońskim wojskiem. Święto Twierdzy to dzień, w którym Donjon zamienia się w obozowisko żołnierzy z Polski i zagranicy. Kilkuset rekonstruktorów, epokowe namioty z wyposażeniem i wielkie gotowanie żołnierskiej strawy to tylko niektóre z licznych atrakcji.

Już od rana (10:00) zapraszamy wszystkich Gości do zwiedzania Donjonu, a od godziny 12:00 do odwiedzania żołnierskiego obozowiska oraz do udziału w Festiwalu Fortecznym. W programie warsztaty i pokazy kulinarne na wielkiej patelni z finałowym poczęstunkiem dla wszystkich widzów, konkursy i zabawy dla publiczności, rodzinna gra terenowa oraz jarmark produktów regionalnych. REKONSTRUKCJA BITWY Z ROKU 1807 odbędzie się ok. godz. 16:30.

PROGRAM:
10:00 – 15:00 - zwiedzanie Twierdzy z przewodnikiem
12:00 – 20:00 - FESTIWAL FORTECZNY „Wiktuały Srebrnogórskiej Twierdzy” - warsztaty, pokazy kulinarne, wielkie gotowanie żołnierskiej strawy, jarmark produktów regionalnych oraz konkursy dla publiczności.
12:00 – 15:00 - Rodzinna Gra Terenowa
13:00 – 15:00 - zwiedzanie obozu wojskowego, manewry i ćwiczenia regimentów
16:30 – 17:30 - REKONSTRUKCJA BITWY z roku 1807
18:00 – 18:30 - Pokaz Kulinarny – FINAŁ. Bezpłatny poczęstunek dla widzów

BILETY:
Bilet na Święto Twierdzy (obóz, bitwa, festyn) – 8zł
Zwiedzanie Twierdzy z przewodnikiem – 22zł
Bilet ulgowy – 17zł;
Dzieci do lat 4 – wstęp wolny
Święto Twierdzy dla Gminy Stoszowice – 1zł

ZWIEDZANIE:
Pierwsze wejście – godz. 10:00
Ostatnie wejście – godz. 15:00

Serdecznie zapraszamy!

 

Więcej informacjihttps://www.facebook.com/events/453651855375022/ 

28 kwietnia 2019 r. o godz. 19.00 na Zamku Czocha odbędzie się Baśniowe zwiedzanie dla Rodzin.

Z chwilą wybicia godz. 19:00 do zamku przybywa książę Kasper von Nostitz, który nagle po wiekach pojawia się w murach warowni. Przeżyj z nim pełną przygód podróż po tajemniczych wnętrzach średniowiecznej bajkowej twierdzy.

Kto ukradł ZAMEK? To wydarzenie, w którym zobaczycie zamek w zupełnie nowej bajkowej scenografii, niesamowite postacie i zwroty akcji, taje przejścia, słodkie niespodzianki...

Bajka, która na pewno Cię oczaruje...
--------
Czas trwania: 2 godz., liczba miejsc ograniczona - niezbędna rezerwacja biletów: 75 72 11 553, mail: zamekczocha(@)amwhotele.pl
Zapraszamy!

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/317659442224165/ 

4 maja 2019 r. o godz. 20.30 na Zamku Książ w Wałbrzychu rozpocznie się Nocne Zwiedzanie - Długa Noc.

Nadchodzi długi majowy weekend, a wraz z nim naprawdę długa noc! Zamkowe upiory w maju rozszaleją się na dobre i będą krążyć po zamkowych korytarzach i piwnicach. Uwierzcie, że 4 maja będzie tu naprawdę gorąco. Gdy granatowoczarne wiosenne niebo rozdziera księżyc łowców, światy umarłych i żywych zaczynają się przenikać. Im dłużej panuje ciemność, tym huczniejsza parada zjaw i straszydeł w Książu. Dowiecie się kto tu zaginął i dlaczego się nie odnalazł... do dzisiaj! W zamku strach ma nie tylko wielkie oczy, ma również wielkie zęby i pazury! Krzyki naszych zjaw są przeraźliwe, a nasi turyści... cóż, nasi turyści są niezwykle odważni. Gwarantujemy Was szokujące przeżycia i życzymy... przeżycia, oczywiście tego wydarzenia!

Zakupu biletów można dokonać przez internetowy system zamkowy na stronie www.bilety.ksiaz.walbrzych.pl lub bezpośrednio w kasie biletowej w Zamku Książ (wydarzenie: Nocne Zwiedzanie - Długa Noc) . Jeżeli po zwiedzaniu nie chcecie wracać do domu zachęcamy do skorzystania z oferty Hotelu Książ: https://www.ksiaz.walbrzych.pl/turystyka/oferty/nocne-zwiedzanie

Ceny biletów (edycja specjalna):
- 55 zł od osoby - w przypadku zakupu przez internet
- 60 zł zł od osoby - w przypadku zakupu biletu w Kasie Biletowej
Uwaga! Liczba miejsc w każdej grupie jest ograniczona!

UWAGA!
- parking dla gości Nocnego Zwiedzania (na czas zwiedzania) znajduje się na parkingu hotelowym po okazaniu biletu,
- W trakcie Nocnego Zwiedzania mogą Państwo zobaczyć nieudostępnianie dziennie miejsca, wiąże się to jednak z utrudnieniami architektonicznymi np. tunele, wąskie schody, tarasy. Dlatego prosimy o obuwie adekwatne do charakteru usługi ( prosimy o niezakładanie szpilek) oraz o ciepłe ubranie wierzchnie.
- Nocne Zwiedzanie jest usługą specjalną skierowaną do osób dorosłych, podczas zwiedzania dzieją się rzeczy niewskazane dla osób o słabych nerwach. Osoby niepełnoletnie w wieku szkolnym mogą wziąć udział w wydarzeniu tylko pod opieką osób dorosłych i na ich odpowiedzialność.
- Zamek Książ może odmówić wstępu na obszar zarządzany przez spółkę oraz przebywania na nim osobom: znajdującym się pod widocznym wpływem alkoholu, środków odurzających, psychotropowych lub innych podobnie działających środków; zachowującym się agresywnie, prowokacyjnie albo w inny sposób stwarzającym zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku zwiedzania
Pełny regulamin Nocnego Zwiedzania znajduje się tutaj: http://www.ksiaz.walbrzych.pl/turystyka/zwiedzanie/nocne#regulamin

Więcej informacjihttps://www.facebook.com/events/395054387982916/

15 czerwca 2019 r.  o godz. 10.00 we Wrocławiu rozpocznie się wydarzenie REKON 2019.

Przed nami kolejna edycja REKON-u :) Na VIII Prezentację Grup Rekonstrukcji Historycznej, Pojazdów Militarnych i Służb Mundurowych zapraszamy 15 i 16 czerwca na teren przy Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych przy ulicy Obornickiej 108 we Wrocławiu. Wstęp wolny. 

Tradycyjnie nie zabraknie REKON-owych atrakcji – grup rekonstruktorów prezentujących mundury i uzbrojenie różnych formacji wojskowych, z różnych epok. W planach również pokazy sprzętu i umiejętności polskich żołnierzy i Policji oraz koncerty orkiestr policyjnych i wojskowych :)

PROGRAM

Sobota 15 czerwca 2019 r.

10.00 – otwarcie imprezy dla odwiedzających
12.00 – pokazy na stoisku Rzymian
13.30 – pokaz strzelania z broni czarnoprochowej
14.00 – rekonstrukcja „Kresy 1939”
15.30 – pokaz Orkiestry Wojewódzkiej Komendy Policji we Wrocławiu
16.00 – rekonstrukcja „Ostatnia bitwa Żołnierzy Niezłomnych”
17.00 – pokazy sprzętu służb mundurowych, w tym pojazd „Tajfun”
19.00 – zamknięcie terenu dla odwiedzających

11.00 – 18.00 - zwiedzanie stałej, ekspozycji Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych; wejście grup co 30 minut

10.00-19.00 – dioramy Grup Rekonstrukcyjnych, militarny sprzęt kolekcjonerski, militarna giełda kolekcjonerska, wystawa i pokazy współczesnego sprzętu wojskowego, Komend Miejskiej i Wojewódzkiej Policji, Straży Miejskiej, Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, zewnętrznej ekspozycji sprzętu inżynieryjnego z kolekcji Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych

Niedziela 16 czerwca 2019 r.

10.00 – otwarcie imprezy dla odwiedzających
12.00 – pokazy na stoisku Rzymian
12.30 – pokaz Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego
13.30 – pokazy GRH
14.00 – pokazy na stoisku Rzymian
14.30 – pokazy sprzętu służb mundurowych, w tym pojazd „Tajfun”
16.00 – zamknięcie terenu dla odwiedzających

11.00 – 16.00 - zwiedzanie stałej, halowej ekspozycji Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych; wejście grup co 30 minut

10.00-16.00 – dioramy Grup Rekonstrukcyjnych, militarny sprzęt kolekcjonerski, militarna giełda kolekcjonerska, wystawa i pokazy współczesnego sprzętu wojskowego, Komend Miejskiej i Wojewódzkiej Policji, Straży Miejskiej, Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, zewnętrznej ekspozycji sprzętu inżynieryjnego z kolekcji Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych

Organizator zastrzega możliwość wprowadzenia zmian w programie wydarzenia.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/858204147851219/ 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem