Ads Elite

W dniach 04-06 maja 2017 r., już po raz kolejny, odbyła się „II Runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych” w Stalowej Woli. Jest to kontynuacja I Rundy Mistrzostw, którą zorganizowano w Rydzynie. W I Rundzie rajdu brało udział 50 załóg, natomiast w drugiej 25.

Uczestnicy II Rundy, na trasie rajdu mogli m.in. zwiedzić Muzeum Siarki w Tarnobrzegu ( http://www.mhmt.pl/ ), Muzeum Browaru w Leżajsku ( http://muzeum-lezajsk.pl/ ) oraz zabytkową Bazylikę znaną z koncertów organowych ( http://www.bernardynilezajsk.pl/ ). Ponad to, tak jak poprzednio odbyły się: konkurs elegancji na rynku w Tarnobrzegu oraz próba sportowa w Stalowej Woli. Dodatkowo w punktach kontroli, uczestnicy musieli wykonać przygotowane dla nich zadania. Kierowców poddano również 4 próbom sprawnościowym oraz 3 ocenom techniki jazdy. Miłośnicy pojazdów zabytkowych, mogli podziwiać biorące udział w rajdzie samochody, m.in. w punktach kontrolnych.

Najstarszym samochodem który można było obejrzeć, był Peerless 69 z 1925 roku (więcej o marce: https://en.wikipedia.org/wiki/Peerless_Motor_Company ).

Więcej zdjęć oraz informacji: https://pzm.pl/galeria/2017/mppz-pojazdy-zabytkowe/galeria-zdjec-z-ii-rundy-mppz-w-stalowej-woli  https://pzm.pl/news/2017/mppz-pojazdy-zabytkowe/relacja-ze-stalowej-woli  https://www.facebook.com/PojazdyZabytkowePZM/  http://muzeum-lezajsk.pl/news/ii-runda-mistrzostw-polski-pojazdow-zabytkowych-2/  

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem