Ads Elite

W dniach 11 – 13 maja 2018 r. w Stalowej Woli odbyła się po raz kolejny I Runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych. W rajdzie brało udział 25 załóg.

Pierwszego dnia uczestnicy rajdu mieli okazję zobaczyć malownicze okolice Puszczy Solskiej (Lasy Janowskie), założone w XVI w. miasto Zaklików oraz pozostałości dawnej kopalni kamienia. Następnego dnia trasa rajdu biegła przez Ulanów – miasto znane z tradycji flisackich oraz Nisko które w tym roku świętuje 85 – lecie nadania praw miejskich. Meta rajdu znajdowała się w Stalowej Woli, która z kolei obchodzi w tym roku 80 – lecie powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego. Na trasie czekały na uczestników próby sportowe, sprawnościowe oraz konkursy elegancji. W tym roku wszyscy miłośnicy pojazdów zabytkowych, którzy pojawili się na trasie rajdu mogli podziwiać m.in. Skodę z 1948 r. Chevroleta Corvette z 1967 r., Triumpha Roadster z 1949 r. i McLaughlin H-45 z 1919 r.

Organizatorem imprezy jest Automobilklub Stalowa Wola. https://www.facebook.com/automobilklubstw/  http://www.automobilklubstalowawola.pl/  

 

Fotorelacja z Konkursu Elegancji na rynku w Nisku.

 

 

W dniach 04-06 maja 2017 r., już po raz kolejny, odbyła się „II Runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych” w Stalowej Woli. Jest to kontynuacja I Rundy Mistrzostw, którą zorganizowano w Rydzynie. W I Rundzie rajdu brało udział 50 załóg, natomiast w drugiej 25.

Uczestnicy II Rundy, na trasie rajdu mogli m.in. zwiedzić Muzeum Siarki w Tarnobrzegu ( http://www.mhmt.pl/ ), Muzeum Browaru w Leżajsku ( http://muzeum-lezajsk.pl/ ) oraz zabytkową Bazylikę znaną z koncertów organowych ( http://www.bernardynilezajsk.pl/ ). Ponad to, tak jak poprzednio odbyły się: konkurs elegancji na rynku w Tarnobrzegu oraz próba sportowa w Stalowej Woli. Dodatkowo w punktach kontroli, uczestnicy musieli wykonać przygotowane dla nich zadania. Kierowców poddano również 4 próbom sprawnościowym oraz 3 ocenom techniki jazdy. Miłośnicy pojazdów zabytkowych, mogli podziwiać biorące udział w rajdzie samochody, m.in. w punktach kontrolnych.

Czytaj więcej: II Runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych w Stalowej Woli

27 sierpnia odbył się kolejny już „VI Niżański Rajd Pojazdów Zabytkowych”. W tym roku impreza odbyła się pod patronatem Urzędu Miasta i Gminy Nisko, oraz Powiatu niżańskiego. W rajdzie wzięło udział 31 załóg, a na Placu Wolności, gdzie miała miejsce impreza pojawiło się 45 pojazdów. Tak jak poprzednio w rajdzie mogły wziąć udział samochody wyprodukowane przed rokiem 1988. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Trasa tegorocznego rajdu przebiegała przez takie miejscowości jak: Maziarnia, Sójkowa, Cholewiana Góra, Nowy Kamień, Krzeszów, Ulanów, Zarzecze, Pysznica.

Czytaj więcej: VI Niżański Rajd Pojazdów Zabytkowych

12 września 2015 r. odbył się „V Niżański Rajd Pojazdów Zabytkowych”. W rajdzie mogły wziąć udział samochody wyprodukowane przed rokiem 1988. Trasa rajdu biegła przez miejscowości: Nisko, Rudnik nad Sanem, Krzeszów, Harasiuki, Kurzyna Wielka i Kłyżów. Kolejne załogi zaczęły startować po godz. 11 z Placu Wolności w Nisku. W rajdzie wzięło udział 25 załóg.

Czytaj więcej: V Niżański Rajd Pojazdów Zabytkowych

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem