Ads Elite

źródło obrazka

Pracownia zajmuje się prowadzeniem warsztatów z kaligrafii i iluminatorstwa oraz przyjmuje zlecenia na wykonywanie: dokumentów, aktów, statutów, dyplomów, certyfikatów, drzew genealogicznych, herbów, kopii średniowiecznych miniatur oraz okazjonalnych: podziękowań, zaproszeń, kart z życzeniami, dyplomów, pamiątek, sentencji itp.

W Krakowie, w siedzibie Pracowni można skorzystać z oferty: warsztatów w systemie rocznym (dziennych i weekendowych) oraz pojedynczych warsztatów. 

Od jakiegoś przy pracowni działa też „Dwuletnia Szkoła kaligrafii i iluminacji”. Zajęcia w szkole skierowane są do miłośników sztuki średniowiecznej, chcących się zaznajomić się z podstawami kaligrafii i iluminatorstwa. Co ważne, chętni nie muszą posiadać zdolności plastycznych, wystarczy pasja i cierpliwość. :) 

W pierwszym roku nauki, słuchacze mogą zaznajomić się ze: stylami pism średniowiecznych, podstawami technik iluminatorskich, etapami powstawania ksiąg oraz technikami rzemieślniczymi używanymi do ich tworzenia; dowiedzą się również jak wyglądał rozwój średniowiecznego pisma łacińskiego. Poznawaniu teorii będą towarzyszyć zajęcia praktyczne, w trakcie których będzie się można nauczyć: posługiwania się gęsim piórem, piórkiem bambusowym i metalowym oraz zapoznać się z umiejętnościami posiadanymi przez średniowiecznych skrybów. 

W drugim roku nauki będzie można poznać: technikę dekoracji malarskiej kaligraficznej karty rękopisu, paletę iluminatora i symboliczne znaczenie barw, typową dla średniowiecza kompozycję; ponadto: ewolucję europejskiego miniatorstwa średniowiecznego, sacrum i profanum – rodzaje ksiąg iluminowanych, funkcjonowanie średniowiecznych skryptoriów i bibliotek, sposoby interpretacji miniatur – powiązanie tekstu i obrazu. Na zajęciach praktycznych będzie doskonalona technika precyzji linii, oraz doboru harmonijnych barw. Uczniowie będą tworzyć kopie, oraz własne kompozycje. 

Oprócz stacjonarnych warsztatów w Krakowie, szkoła organizuje również naukę w różnych miejscach Polski. 

Więcej informacji na stronie internetowej pracowni: http://www.barbarabodziony.pl/pl/

Kontakt: mail:  biuro(@)barbarabodziony.pl

 TEL:  697 473 545

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem