Ads Elite

27 sierpnia 2017 r. w najstarszej dzielnicy Stalowej Woli, odbył się II Rozwadowski Piknik Militarny. Jak w poprzednim roku, impreza przyciągnęła wielu zainteresowanych. Każdy pasjonat historii oraz militariów mógł zobaczyć wystawy broni, pojazdy militarne, kiermasz antyków oraz grupy rekonstrukcyjne prezentujące różne formacje wojskowe i policyjne z okresu II RP.

Tym razem piknik odbywał się na rozwadowskim rynku, wzdłuż ulicy Jagiellońskiej i na ulicy Dąbrowskiego. Uczestnicy mogli również posłuchać muzyki. Na scenie wystąpił: Chór Lasowiacy, Nadsańska Orkiestra Kameralna oraz zespół Fever.
Organizatorami pikniku byli: Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowa Wola, SRH Partyzant, Fundacja „Przywróćmy Pamięć”, MKS „Ur”.

04 września 2016 r. w Rozwadowie (obecnie dzielnica Stalowej Woli) odbył się „Rozwadowski Piknik Militarny”, zorganizowany przez Fundację Kedyw oraz Fundację Przywróćmy Pamięć

Tłem dla imprezy były budynki zabytkowego dworca kolejowego PKP, oraz kamienica „Górka” - czyli miejsce dawnej, okupacyjnej siedziby rozwadowskiego Kedywu Armii Krajowej Obwodu Nisko – Stalowa Wola; oba te budynki pamiętają czasy II Wojny Światowej, co doskonale wpasowało się w klimat wydarzenia.

W trakcie Pikniku miłośnicy historii i militariów mogli podziwiać stare samochody i motocykle, a właściciele pojazdów mogli wziąć udział w konkursie, w którym przyznano nagrody w następujących kategoriach: „za najstarszy pojazd na pikniku”, „najdłuższa przejechana trasa na piknik”, „ulubiony pojazd publiczności”. 

O godz. 17:30 miała wyruszyć wycieczka przygotowana przez Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, jej trasa prowadziła po historycznych miejscach Rozwadowa „Śladami Światowych Wojen”. Dodatkowymi atrakcjami towarzyszącymi imprezie były: przejazdy quadami, przejażdżki zabytkową bryczką, strzelnica ASG, warsztaty i atrakcje dla dzieci przygotowane przez Regionalne Muzeum w Stalowej Woli, pokaz broni i militariów, wystawy historyczne, stoiska z publikacjami historycznymi i książkami, stoiska z militariami, odzieżą, zabawkami, antykami i starociami. W trakcie pikniku można było posłuchać muzyki stalowowolskiego zespołu muzycznego „FEVER”, oraz obejrzeć specjalny pokaz przygotowany przez „Teatr Ognia Leśne Licho”. 

 

Goście imprezy mogli zapoznać się z historią regionu.

 

Grupy biorące udział w Pikniku:

Podkarpackie Stowarzyszenie Miłośników Militariów Rzeszów
Klub Pojazdów Zabytkowych Nisko - Stalowa Wola
Fiat 125p Milicja
Oficer Wiesiek
Podkarpackie Stowarzyszenie Poszukiwaczy "Ocalić od zapomnienia"
Urodzeni w PRL
SRH Partyzant

 

24 maja 2015 r. w niżańskim parku, odbyła się druga już z kolei majówka, z historią w tle. W tym roku, głównym tematem imprezy była 359 rocznica bitwy pod Niskiem, w której wzięły udział wojska szwedzkie, oraz polskie oddziały pod wodzą Stefana Czarnieckiego. 

Czytaj więcej: Majówka z Czarnieckim

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem