Ads Elite

 • Obecnie większość filmów wyświetlanych w kinach, to pełne efektów specjalnych, kosztowne produkcje. Przy tworzeniu tych widowiskowych obrazów zazwyczaj pracuje cały sztab specjalistów. Dzięki technice komputerowej widzowie mogą dzisiaj podziwiać fantastyczne stworzenia, baśniowe krainy i epickie bitwy wykreowane z niemal z taką dokładnością, że mamy wrażenie pełnej realności oglądanych scen. Czy to możliwe, że ktokolwiek podjął się kręcenia podobnych produkcji, zanim jeszcze w ogóle słyszano o czymś takim jak komputer? Owszem. Ktoś taki istniał. Tym człowiekiem był urodzony w 1861 r. Georges Mèliés, nazywany też „czarodziejem kina”. Jak to się działo, że przy pomocy prostych narzędzi Mèliés potrafił stworzyć pierwsze efekty specjalne?


 • Reżyser: Joe Wright

  Scenariusz: Deborah Moggach

  W rolach głównych:
  Elizabeth Bennet – Keira Knightley
  Pan Darcy – Matthew Macfadyen

  Film otrzymał 21 nominacji do nagród filmowych, oraz 3 nagrody (Satelita – za najlepsze kostiumy, BSFC – dla twórcy filmowego – Joe Wright, BAFTA – dla najlepszego reżysera i twórcy – Joe Wright). Zysk jaki przyniósł film, szacuje się na ok. 121 mln. dolarów.

  Ta wspaniała produkcja jest adaptacją popularnej książki Jane Austen,  pod tym samym tytułem: „Duma i uprzedzenie”. 

 • Reżyseria: Ariel Zeitoun
  Scenariusz: Philippe Blasband, Ariel Zeitoun, Nadia Golon

  W rolach głównych:
  Nora Arnezeder - Angélique de Sancé de Monteloup
  Gérard Lanvin - Hrabia Joffrey de Peyrac


  Film powstał na podstawie książkowej serii autorstwa Anne i Serga Golon, opowiadającej losy niezwykle pięknej i odważnej kobiety o imieniu Angelika.
  Najnowsza adaptacja książki, znacznie różni się od poprzedniej z roku 1964. Nowy film jest bardziej realistyczny i świeży, postacie są bardziej naturalne, a kostiumy i otoczenie bardziej nawiązują do epoki w której toczy się akcja filmu. Tak samo jak starsza wersja, ta adaptacja nie oddaje wiernie treści książki, oczywiście w dużej mierze jest to spowodowane ograniczeniami związanymi z czasem trwania filmu.

 • Pani Bovary (2015)

   

  Reżyseria: Sophie Barthes

  Scenariusz: Rose Barreneche, Sophie Barthes, Felipe Marino

   

  W rolach głównych:

  Mia Wasikowska – Pani Bovary, Henry Lloyd-Hughes - Charles Bovary,  Logan Marshall-Green – markiz, Ezra Miller – Leon Dupuis, Rhys Ifans - Pan Lheureuse 

 • „Przyjaźń czy kochanie” (Love and friendship) 2016 r.


  Reżyseria: Whit Stillman
  Scenariusz: Whit Stillman
  W rolach głównych: Lady Susan Vernon - Kate Beckinsale , Alicia Johnson - Chloë Sevigny, Reginald DeCourcy - Xavier Samuel, Frederica Vernon - Morfydd Clark , Catherine DeCourcy Vernon - Emma Greenwell 

  Film jest adaptacją epistolarnej powieści Jane Austen pt. „Lady Susan”; jego akcja toczy się w Anglii, na przełomie XVIII i XIX w. Główną bohaterką filmu jest pełna wdzięku - Lady Susan Vernon. Ta piękna i wciąż atrakcyjna wdowa chroni się w wiejskiej rezydencji swojego szwagra, by tam przeczekać mały skandal, jaki wywołały krążące na jej temat niepochlebne plotki. Lady Susan ze wszystkich sił próbuje zachować swoją pozycję towarzyską, oraz... polepszyć swoją pozycję majątkową; aby to osiągnąć próbuje wyswatać swoją córkę wbrew jej woli. Czy nie zważając na szczęście swojego dziecka, bezwzględna matka zdoła osiągnąć swój cel?

 • Scenariusz: Kevin Hood i Sare Williams,
  reżyseria: Julian Jarrold,
  w rolach głównych: Anne Hathaway – Jane Austen i James McAvoy – Tom Lefroy.

  Film otrzymał Kryształową Statuetkę w kategorii: „Ulubiony film niezależny”, oraz 3 nominacje (BIFA i IFTA).

  Fabuła filmu powstała w oparciu o kilka wątków z biografii słynnej pisarki Jane Austen. Jego akcja rozgrywa się pod koniec XVIII w.
  Niesforny student prawa – Tom Lefroy zostaje za karę wysłany przez swojego wuja Benjamina, do krewnych mieszkających na głębokiej prowincji. Młody człowiek nie jest zachwycony decyzją wuja, jednak finansowo jest od niego całkowicie zależny i musi robić wszystko co wuj każe. W Hampshire znudzony Tom bierze udział w typowych rozrywkach, którym oddaje się ziemiaństwo, oraz nawiązuje nowe znajomości. Jedną z owych znajomości będzie młoda sąsiadka Lefroyów – Jane Austen.
  Jane jest inteligentną, ambitną dziewczyną, która marzy o prawdziwej miłości, oraz pisze pierwsze utwory literackie.
  Młodzi oczywiście zakochują się w sobie i stają przed wyborem, który zadecyduje o ich życiu. Miłość, czy pieniądze, co wygra? Jaką cenę zapłacą młodzi za swoje decyzje?

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem