Ads Elite

 • 26 maja 2019 (sobota), o godz. 16.00 w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu odbędą się warsztaty szlacheckie dla dorosłych "Flaszki perfum, słoiki pomady" - pokaz dawnej toalety, z cyklu by życie uprzyjemnić.

  Biała skóra, piękne dłonie, misterna fryzura… Na obrazach kobiety wyglądały zjawiskowo. I to bez naszych kremów, zabiegów czy nowoczesnych urządzeń! Aż chciałoby się spytać – jak one to robiły? Zapraszamy na spotkanie dedykowane właśnie kobiecej toaletce i dbaniu o higienę oraz specjalny pokaz toalety damskiej.

  Prowadzenie:
  Justyna Sepiał-Rychlik (znana także jako Mme Chantberry - Kostiumologia i Krawiectwo Artystyczne) – profesjonalnie zajmuje się opracowywaniem, projektowaniem i wykonywaniem strojów o specyficznym charakterze – kostiumów i rekonstrukcji dawnych ubiorów, a także zagadnieniami higieny i poczucia intymności w dawnych czasach.

  Więcej informacji o cyklu:
  W trakcie warsztatów przekonamy się, jak wyglądało życie codzienne w szlacheckim dworze. Każde ze spotkań o odmiennej tematyce poprowadzi specjalista – pasjonat w danej dziedzinie. Zajęcia będą składały się z dwóch części: podczas pierwszej posłuchamy opowieści o wybranym zagadnieniu związanym ze szlachecką obyczajowością, w drugiej uczestnicy wezmą udział w ćwiczeniach praktycznych, wykorzystując zdobytą wcześniej wiedzę.

  Wstęp: 25 zł, liczba miejsc ograniczona, bilety dostępne w kasach muzeum oraz online:
  https://bilety.ossolineum.pl/nienumerowane.html?id=164864&identyfikator=8761887737d7e2aa36a8aa63e9483762&d=5 

  Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/630800817390286/ 


 • Dnia 31 marca 2019 r., o godz. 15.00, w Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie, odbędzie się otwarcie wystawy czasowej pt. „Adam Zapora – malarstwo”. Zapraszamy.

  Adam Zapora – urodzony 10.03.1979 r. we Włocławku. Historyk sztuki, krytyk, muzealnik, malarz, rysownik, grafik, ikonopis. Autor licznych wystaw muzealnych i publikacji z zakresu sztuki. Kustosz w Dziale Sztuki Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku. Członek ZPAP okręgu Toruńskiego. Założyciel Skryptorium Ikon Pax et Bonum.
  Prezentował swoje prace na 50 wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą. Wyróżniony w konkursie Dzieło Roku ZPAP OT oraz nagrodzony Laurem Prezydenta Włocławka w dziedzinie plastyki w 2013 r.

  Świat, w którym żyjemy potrzebuje piękna, aby nie pogrążyć się w rozpaczy.
  Piękno podobnie jak prawda budzi radość w ludzkich sercach i jest cennym owocem,
  który trwa mimo upływu czasu, tworzy więź między pokoleniami
  i łączy je w jednomyślnym podziwie!
  Sobór Watykański II: Przesłanie do artystów (8 grudnia 1965)

  Prace zgromadzone na wystawie w Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie to dokumentacja mojej drogi malarskiej i jednocześnie wędrówki duchowej. Temat Sacrum, który niejednokrotnie stanowi punkt wyjścia dla malarskiej ekspresji, w ciągu ostatnich lat niemal całkowicie zdominował obszar moich poszukiwań. Stopniowe zdążanie w stronę malarstwa ikonowego jest świadomym wyborem zgłębiania prawdy wizerunku i realnego kontaktu z absolutem. W mojej twórczości malarsko wtóruję Psalmiście: Szukam, o Panie, Twojego oblicza... (Ps 27,8). Droga tych poszukiwań wiodła mnie od syntezy, niemal abstrakcji, przez kobierce barwnych plam aż po język bliski wschodnim ikonopisom.

  Adam Zapora

  Więcej informacji: http://muzeum.wloclawek.pl/ 

 • 27 kwietnia 2019 roku, o godz. 12:00, poszczególne muzea na terenie całego kraju przez godzinę będą przekazywać zwiedzającym ideę Wolnej Sztuki. Takie „wolne” zwiedzanie ma kilka wymiarów – po pierwsze, pokazuje zwiedzającym, że wchodząc do muzeum nie trzeba zwiedzać go całego. Tak jak w ruchu slow food, chodzi o „delektowanie” się obiektem, inspirowanie się nim, a to wymaga czasu. Po drugie, jest ono wolne także pod względem intelektualnym – podczas akcji nie liczy się to, co mówią o obiekcie specjaliści. Liczy się to, co sami czujemy i myślimy oglądając go.


  Podczas Dnia Wolnej Sztuki chcemy pokazać zwiedzającym, że każdy obiekt ma coś do powiedzenia. Wystarczy tylko w skupieniu się w niego wsłuchać — czyli wpatrzeć — mówi Zuzanna Stańska, organizatorka i pomysłodawczyni akcji. W naszym codziennym życiu jesteśmy często zagonieni, nie mamy czasu na refleksję. Dzień Wolnej Sztuki ma być lekarstwem na ten pęd.
  Więcej szczegółów dotyczących imprezy, w tym lista uczestniczących muzeów i galerii znajduje się na www.dzienwolnejsztuki.pl , oraz  www.facebook.com/dzienwolnejsztuki


  Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku już po raz czwarty dołączy do tego wydarzenia. Tematem tegorocznej akcji jest miłość, do której podejdziemy dość przewrotnie. Skupimy się na emocjach, bliskości i więziach, które możemy dostrzec na starych fotografiach. Uczuciem możemy przecież darzyć także miejsca. Proponujemy zwiedzającym oglądanie wybranych przez nas zdjęć i akcesoriów z pracowni fotograficznej w Muzeum Historii Włocławka. Spotkanie zakończy dyskusja, podczas której uczestnicy będą mogli podzielić się swoimi wrażeniami z kierownikiem MHW, Tomaszem Wąsikiem.
  Bilet wstępu na imprezę do Muzeum Historii Włocławka będzie wynosił symboliczną złotówkę.
  ZAPRASZAMY!

  Więcej informacji: http://muzeum.wloclawek.pl/

 • W dniach 1-4 maja 2019 r. na Zamku Czocha odbędzie się Festiwal Kuchni Historycznej i Produktów Regionalnych.

  Najsmaczniejszy festiwal w najpiękniejszym zamku. Smakołyki od średniowiecza do czasów PRLu. Warsztat kulinarne, prezentacje, zabawy, degustacje i uczty.

  Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/409214289832226/ 

 • Automobilklub Stalowa Wola zaprasza posiadaczy i miłośników pojazdów zabytkowych na I Rundę Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych w dniach 9.05.2019-12.05.2019 roku.
  Coroczne spotkanie entuzjastów i sympatyków zabytkowej motoryzacji pierwszego dnia przebiegać będzie południową częścią Lasów Janowskich w krajobrazach przypominających dalekie Mazury. Kolejny dzień uczestnicy rajdu spędzą w klimatycznym Sandomierzu, mieście o ponad tysiącletniej historii, przepięknie położonym na wzgórzu nad Wisłą, gdzie każdy kamień zabytkowego Rynku był świadkiem wielkich wydarzeń historycznych.

  Program:

  09.05.2019 - Czwartek
  16.00 - 23.00 - powitanie przybyłych uczestników, rejestracja, badania regulaminowe, zakwaterowanie

  10.05.2019 - Piątek

  8.00 – Publikacja listy startowej i odprawa uczestników
  9.00 – Start pierwszej załogi – Hotel Hutnik w Stalowej Woli
  9.05 – Próba sportowa – parking przy ul. Kwiatkowskiego, obok KUL w Stalowej Woli
  9.15 – Próba OTJ – parking przy ul. Kasprzyckiego w Stalowej Woli (teren HSW)
  12.50 – Zaklików Rynek – próba OTJ, obiad, Konkurs Elegancji
  16.00 – Przyjazd uczestników na metę 1 etapu – Hotel Hutnik w Stalowej Woli

  11.05.2019 - Sobota

  9.00 – Start pierwszej załogi – Hotel Hutnik w Stalowej Woli
  9.05 – Próba sportowa – parking przy ul. Kwiatkowskiego, obok KUL w Stalowej Woli
  9.15 – Próba OTJ – parking przy ul. Kasprzyckiego w Stalowej Woli (teren HSW)
  11.15 – Sandomierz Rynek – obiad, Konkurs Elegancji
  14.50 – Grębów – Próba sportowa
  15.30 – Meta I Rundy MPPZ – Stalowa Wola Miejski Dom Kultury
  17.00 – Parad ulicami Stalowej Woli
  20.00 – Bal Komandorski – uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów i nagród

  12.05.2019 - Niedziela
  śniadanie, pożegnanie uczestników


  Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/2039268289525378/ 

 • 20 lipca 2019 r. o godz. 19.00 w Stoszowicach rozpocznie się "III Festiwal Piwa i Sera w Srebrnej Górze".

  Organizatorzy serdecznie zapraszają na kolejną edycję Święta Piwa i Sera w historycznych murach srebrnogórskiej Twierdzy.

  W Donjonie, czyli w samym sercu największej w Europie górskiej fortyfikacji nie zabraknie dobrego piwa, znakomitych regionalnych serów, muzyki na żywo, śpiewów oraz tańców!

  Piękne widoki i niezapomniane doznania kulinarne - gwarantowane!

  Wstęp: 5zł/os.

  UWAGA! Podczas festiwalu kursować będzie kolejka forteczna na trasie "Twierdza - Miasteczko Srebrna Góra". Festiwalowych gości odbierać będziemy z przystanku PKS, spod Hotelu Srebrna Góra oraz z parkingu na przełęczy. Planowany jest również powrót kolejką do miasteczka ok. godz. 24:00. Bilet w dwie strony: 5zł

  Sprzedaż alkoholu tylko osobom pełnoletnim.

  Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/2166920176954417/ 

 • 21 czerwca 2019 r. na Starym Mieście w Lublinie o godz. 13.00 rozpocznie się III Międzynarodowy Festiwal Renesansu.

  Tegoroczna tematyka festiwalu odwołuje się do 450-lecia Unii Lubelskiej.
  Chcemy zabrać Was w muzyczną, taneczną, teatralną podróż zanurzoną w historię naszego miasta. Nie zabraknie ciekawych warsztatów, wykładów, tematycznych spacerów, a przede wszystkim muzyki i tańca.Podobnie jak w ubiegłych latach odwiedzą nasze miasto tancerze, muzycy, aktorzy komedii dell' arte specjalizujący się w czasach renesansu, żonglerzy flagami, z Polski i zagranicy. Podczas tej edycji rocznicę Unii Lubelskiej uczcimy tematyczną wystawą kostiumologiczną, renesansowym pokazem w mody w wykonaniu artystów z Polski i zagranicy a także balem renesansowym w zabytkowych przestrzeniach miasta.
  Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Belriguardo- okno na historię i sztukę.
  Partnerzy festiwalu to: Muzeum Lubelskie; Lubelskie Towarzystwo Naukowe, Lubelska Trasa Podziemna, MDK nr 2 w Lublinie.

  Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1437425596388939/

 • 19 lipca 2019 r. w Głowaczowie o godz. 16.00 rozpocznie się III Rajd Motocyki Zabytkowych.

  Po raz trzeci serdecznie zapraszamy wszystkich na Rajd Motocykli Zabytkowych im. Bohaterów Kampanii Wrześniowej a motocyklistów do czynnego brania udziału w rajdach na orientacje. Zaczynamy w piątek wieczorem od rajdu nocnego. Sobota to przede wszystkim rajd dzienny ale nie tylko. Na bazie rajdu przewidujemy wiele atrakcji dla sympatyków starej motoryzacji. Natomiast wieczorem na stadionie sportowym w Głowaczowie podobnie jak rok temu odbędą się koncerty zespołów rockowych. Niedziela to z kolei dzień szczególnie atrakcyjny dla pasjonatów militariów, sztuki i historii. Nie tylko będzie można zostać świadkiem wydarzeń z przeszłości jakie miały miejsce we wrześniu 39 roku na terenie Głowaczowa ale również podziwiać wystawy militariów i artefaktów z II wojny światowej, współczesnej broni palnej a także pojazdy historyczne. Również najmłodsi nie będą się nudzić m.in. na strzelnicy ASG. Po rozrywkowej sobotniej nocy w niedziele będzie można spełnić dobry uczynek oddając krew w podstawionym na czas imprezy krwiobusie. Do czego szczególnie zachęcamy :)

  Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1272821946205906/

 • 8 czerwca 2019 r. o godz. 12.00 w Krzyżowej rozpocznie się "III Turniej Rycerski o Miecz Sołtysa Krzyżowej".

  Bractwo Rycerskie św. Michała Archanioła z Bolesławca oraz Stowarzyszenie Nasza Krzyżowa mają zaszczyt zaprosić na 3 edycję turnieju, która jak co roku odbędzie się w Krzyżowej w drugi weekend czerwca

  Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/374100723176321/ 

 • W dniach 3-4 maja 2019 r. o godz. 12.00 w Iłży odbędzie się "Konny Turniej Rycerski na zamku w Iłży".

  "4 marca roku pańskiego 1386 Władysław Jagiełło zostaje koronowany na króla Polski, rozpoczynając tym samym długie panowanie Jagiellonów na krakowskim tronie. Wkrótce po koronacji, wraz z małżonką Jadwigą, udaje się w drogę do Wilna by rozpocząć proces chrystianizacji Litwy. Parze królewskiej towarzyszy książę mazowiecki, Siemowit IV, który właśnie złożył hołd lenny nowemu królowi, do czego zobowiązał się w traktacie pokojowym zawartym z Jadwigą 12 grudnia 1385 r.
  Orszak królewski zatrzymuje się na zamku biskupów krakowskich w Iłży, gdzie na cześć króla i królowej zostaje zorganizowany turniej rycerski, w którego szrankach staną znamienici rycerze nie tylko z Polski i Mazowsza, ale i z odległych krańców Europy. Modna wśród łacińskiego rycerstwa konwencja legend arturiańskich nie jest obca także na ziemiach polskich - uczestnicy wcielą się zatem w role Lancelota, Gawaina, Percivala, Galahada czy Tristana, a walczyć będą przed obliczem samego króla Artura.

  W turnieju weźmie udział osiem drużyn, których zawodnicy będą rywalizować w łucznictwie, walce pieszej, konnych konkurencjach sprawnościowych i wreszcie w gonitwach na kopie.

  Do Iłży ściągają tłumy - kolejna okazja zobaczenia pary królewskiej może się prędko nie trafić. Turniej to również doskonała sposobność do zarobku - rzemieślnicy czy artyści będą sprzedawać swe wyroby i usługi, a niejeden mieszek zmieni właściciela, nie zawsze legalnie…"

  Informacje o biletach:
  Do 31.03.2019
  Karnet normalny 20 PLN
  Karnet ulgowy 10 PLN
  Od 1.04 – do 1.05.2019
  Karnet normalny 25 PLN
  Karnet ulgowy 15 PLN
  Bilety rodzinne 2+2 – 40 pln
  Bilety jednodniowe normalne – 20 PLN
  Bilety jednodniowe ulgowe – 10 PLN
  Od 1.05- do 3.05.2019
  Karnet Normalny 30 PLN
  Karnet Ulgowy 20 PLN
  Bilety jednodniowe normalne – 20 PLN
  Bilety jednodniowe ulgowe – 10 PLN
  Bilety rodzinne 2+2 – 50 PLN

  Dzieci do 100 cm wzrostu gratis.

  Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/343405332939854/

 • 22 czerwca 2019 r. o godz. 12.00 na zamku w Inowłodzu rozpoczną się "Kramy Inowłodzkie".

  Dawno, dawno temu, za górami, za lasami, na Zamku Królewskim w Inowłodzu tętniło życie. Kupcy, rzemieślnicy, podróżnicy z zamorskich krain ciągnęli ze swoimi towarami, aby tu, w Inowłodzu przeprawić się przez Komorę Celną. W miasteczku było gwarnie, wesoło, tłoczno. Pod zamkiem rozstawiano kramy, namioty i warsztaty. Rycerze przechadzali się między straganami i kupowali swym damom serca podarki. Znużeni długą podróżą wędrowcy, posilali się strawą u lokalnych karczmarzy. Zespoły trubadurów pogrywały radośnie to tu, to tam, z nadzieją na sowity zarobek, a nadworny błazen, którego uwielbiali i duzi i mali, siadał od czasu do czasu na wygodnym zydelku i opowiadał pacholętom przedziwne historie.
  Kochani, zapraszamy do Inowłodza na Kramy.
  To już 22 czerwca 2019 r.
  Odtworzymy dla Was historię sprzed 600 lat.
  Tak, tak, będzie się działo.
  Zabawy dla dzieci, kramy, warsztaty, walki, pokazy... Wszystko w jednym miejscu, w Inowłodzu na zamku i podzamczu. Cały dzień zabaw, śpiewu, tańca i radości.
  Program wkrótce.

  Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/149005446032858/ 

 • 28 kwietnia 2019 r. o godz. 19.00 na Zamku Czocha odbędzie się Baśniowe zwiedzanie dla Rodzin.

  Z chwilą wybicia godz. 19:00 do zamku przybywa książę Kasper von Nostitz, który nagle po wiekach pojawia się w murach warowni. Przeżyj z nim pełną przygód podróż po tajemniczych wnętrzach średniowiecznej bajkowej twierdzy.

  Kto ukradł ZAMEK? To wydarzenie, w którym zobaczycie zamek w zupełnie nowej bajkowej scenografii, niesamowite postacie i zwroty akcji, taje przejścia, słodkie niespodzianki...

  Bajka, która na pewno Cię oczaruje...
  --------
  Czas trwania: 2 godz., liczba miejsc ograniczona - niezbędna rezerwacja biletów: 75 72 11 553, mail: zamekczocha(@)amwhotele.pl
  Zapraszamy!

  Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/317659442224165/ 

 • 4 maja 2019 r. o godz. 20.30 na Zamku Książ w Wałbrzychu rozpocznie się Nocne Zwiedzanie - Długa Noc.

  Nadchodzi długi majowy weekend, a wraz z nim naprawdę długa noc! Zamkowe upiory w maju rozszaleją się na dobre i będą krążyć po zamkowych korytarzach i piwnicach. Uwierzcie, że 4 maja będzie tu naprawdę gorąco. Gdy granatowoczarne wiosenne niebo rozdziera księżyc łowców, światy umarłych i żywych zaczynają się przenikać. Im dłużej panuje ciemność, tym huczniejsza parada zjaw i straszydeł w Książu. Dowiecie się kto tu zaginął i dlaczego się nie odnalazł... do dzisiaj! W zamku strach ma nie tylko wielkie oczy, ma również wielkie zęby i pazury! Krzyki naszych zjaw są przeraźliwe, a nasi turyści... cóż, nasi turyści są niezwykle odważni. Gwarantujemy Was szokujące przeżycia i życzymy... przeżycia, oczywiście tego wydarzenia!

  Zakupu biletów można dokonać przez internetowy system zamkowy na stronie www.bilety.ksiaz.walbrzych.pl lub bezpośrednio w kasie biletowej w Zamku Książ (wydarzenie: Nocne Zwiedzanie - Długa Noc) . Jeżeli po zwiedzaniu nie chcecie wracać do domu zachęcamy do skorzystania z oferty Hotelu Książ: https://www.ksiaz.walbrzych.pl/turystyka/oferty/nocne-zwiedzanie

  Ceny biletów (edycja specjalna):
  - 55 zł od osoby - w przypadku zakupu przez internet
  - 60 zł zł od osoby - w przypadku zakupu biletu w Kasie Biletowej
  Uwaga! Liczba miejsc w każdej grupie jest ograniczona!

  UWAGA!
  - parking dla gości Nocnego Zwiedzania (na czas zwiedzania) znajduje się na parkingu hotelowym po okazaniu biletu,
  - W trakcie Nocnego Zwiedzania mogą Państwo zobaczyć nieudostępnianie dziennie miejsca, wiąże się to jednak z utrudnieniami architektonicznymi np. tunele, wąskie schody, tarasy. Dlatego prosimy o obuwie adekwatne do charakteru usługi ( prosimy o niezakładanie szpilek) oraz o ciepłe ubranie wierzchnie.
  - Nocne Zwiedzanie jest usługą specjalną skierowaną do osób dorosłych, podczas zwiedzania dzieją się rzeczy niewskazane dla osób o słabych nerwach. Osoby niepełnoletnie w wieku szkolnym mogą wziąć udział w wydarzeniu tylko pod opieką osób dorosłych i na ich odpowiedzialność.
  - Zamek Książ może odmówić wstępu na obszar zarządzany przez spółkę oraz przebywania na nim osobom: znajdującym się pod widocznym wpływem alkoholu, środków odurzających, psychotropowych lub innych podobnie działających środków; zachowującym się agresywnie, prowokacyjnie albo w inny sposób stwarzającym zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku zwiedzania
  Pełny regulamin Nocnego Zwiedzania znajduje się tutaj: http://www.ksiaz.walbrzych.pl/turystyka/zwiedzanie/nocne#regulamin

  Więcej informacjihttps://www.facebook.com/events/395054387982916/

 • 12 maja 2019 r. w godz. 14.00 - 19.00 w Lipkowie odbędzie się Piknik Historyczny.

  Organizatorzy zapraszają do podróży w czasie podczas Pikniku Historycznego, który przeniesie nas w wiek XVII. Polana w Lipkowie zamieni się w teatr historii na motywach Trylogii, gdzie główną atrakcją będzie inscenizacja słynnego pojedynku Jurko Bohuna z Michałem Wołodyjowskim. Oprócz pojedynku zaplanowane zostały m. in.: Turniej Szabli, w którym główną nagrodą będzie pas kontuszowy, widowiskowe i cieszące się popularnością wśród widzów pokazy konne w wykonaniu jazdy polskiej oraz kozackiej, rekonstrukcja historycznych obozowisk, czytanie fragmentów „Trylogii”, rodzinny turniej łuczniczy oraz warsztaty dawnych rzemiosł: garncarski, kowalski, wikliniarski i menniczy. Ciekawostką będzie Ormiański Stragan z pasami kontuszowymi prowadzony przez Pawła Zambrzyckiego krewnego Ormianina Paschalisa Jakubowicza, który założył w XVIII w. persjarnię w Lipkowie, gdzie tkano pasy kontuszowe i rozmaite tkaniny ozdobne. Zapraszamy !

  Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/2391547681077269/ 

 • 15 czerwca 2019 r.  o godz. 10.00 we Wrocławiu rozpocznie się wydarzenie REKON 2019.

  Przed nami kolejna edycja REKON-u :) Na VIII Prezentację Grup Rekonstrukcji Historycznej, Pojazdów Militarnych i Służb Mundurowych zapraszamy 15 i 16 czerwca na teren przy Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych przy ulicy Obornickiej 108 we Wrocławiu. Wstęp wolny. 

  Tradycyjnie nie zabraknie REKON-owych atrakcji – grup rekonstruktorów prezentujących mundury i uzbrojenie różnych formacji wojskowych, z różnych epok. W planach również pokazy sprzętu i umiejętności polskich żołnierzy i Policji oraz koncerty orkiestr policyjnych i wojskowych :)

  PROGRAM

  Sobota 15 czerwca 2019 r.

  10.00 – otwarcie imprezy dla odwiedzających
  12.00 – pokazy na stoisku Rzymian
  13.30 – pokaz strzelania z broni czarnoprochowej
  14.00 – rekonstrukcja „Kresy 1939”
  15.30 – pokaz Orkiestry Wojewódzkiej Komendy Policji we Wrocławiu
  16.00 – rekonstrukcja „Ostatnia bitwa Żołnierzy Niezłomnych”
  17.00 – pokazy sprzętu służb mundurowych, w tym pojazd „Tajfun”
  19.00 – zamknięcie terenu dla odwiedzających

  11.00 – 18.00 - zwiedzanie stałej, ekspozycji Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych; wejście grup co 30 minut

  10.00-19.00 – dioramy Grup Rekonstrukcyjnych, militarny sprzęt kolekcjonerski, militarna giełda kolekcjonerska, wystawa i pokazy współczesnego sprzętu wojskowego, Komend Miejskiej i Wojewódzkiej Policji, Straży Miejskiej, Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, zewnętrznej ekspozycji sprzętu inżynieryjnego z kolekcji Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych

  Niedziela 16 czerwca 2019 r.

  10.00 – otwarcie imprezy dla odwiedzających
  12.00 – pokazy na stoisku Rzymian
  12.30 – pokaz Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego
  13.30 – pokazy GRH
  14.00 – pokazy na stoisku Rzymian
  14.30 – pokazy sprzętu służb mundurowych, w tym pojazd „Tajfun”
  16.00 – zamknięcie terenu dla odwiedzających

  11.00 – 16.00 - zwiedzanie stałej, halowej ekspozycji Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych; wejście grup co 30 minut

  10.00-16.00 – dioramy Grup Rekonstrukcyjnych, militarny sprzęt kolekcjonerski, militarna giełda kolekcjonerska, wystawa i pokazy współczesnego sprzętu wojskowego, Komend Miejskiej i Wojewódzkiej Policji, Straży Miejskiej, Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, zewnętrznej ekspozycji sprzętu inżynieryjnego z kolekcji Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych

  Organizator zastrzega możliwość wprowadzenia zmian w programie wydarzenia.

  Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/858204147851219/ 

 • 1 maja 2019 r. o godz. 12.00 na Zamku w Tenczynie rozpocznie się sezon rekonstrukcji historycznych.

  Chcielibyście przenieść się na moment w inne, odległe czasy? Zobaczyć jak wyglądało życie przed czterema wiekami? Lubicie huk wystrzałów, szczęk oręża i zapach prochu?

  .....A może po prostu zdążyliście się stęsknić za świetną zabawą i barwnymi imprezami z historią w tle ;-)


  Niezależnie od tego jakie pobudki Wami kierują - mamy dla Was dobre wieści! :) Rekonstrukcje historyczne, które na stałe weszły do kanonu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych na Tenczynie, także w tym roku będą cieszyć wasze oczy :)

  Fundacja New Era Art oraz Korpus Artylerii Zamku Tenczyn mają zaszczyt zaprosić Państwa na rozpoczęcie sezonu rekonstrukcji historycznych na Zamku Tenczyn w Rudnie!

  Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązują bilety wstępu na zamek.

  Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1422374887905407/ https://www.facebook.com/ZamekTenczyn/?hc_location=ufi 

 • Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku oraz Centrum Kultury Browar B zapraszają w dniu 4 kwietnia br. o godz. 12.00 do Gmachu Zbiorów Sztuki przy ul. Zamczej 10/12 na uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród laureatom „XI KONKURSU RZEŹBIARSKIEGO IM. STANISŁAWA ZAGAJEWSKIEGO”.
  Przed rozstrzygnięciem konkursu, o godz. 11:00 nastąpi złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na grobie Stanisława Zagajewskiego na Cmentarzu Komunalnym we Włocławku.
  Wystawa pokonkursowa prezentowana będzie w Zbiorach Sztuki do 5 maja 2019 r.

  Więcej informacji: http://muzeum.wloclawek.pl/

 • W dniach 27-28  kwietnia 2019 r. w Opolu, podczas Święta Wojciechowegoodbędzie się Turniej Rycerski.

  Wśród atrakcji :
  - turnieje walk "miecz i tarcza" oraz "miecz długi"
  - jarmark średniowieczny
  - nauka tańców
  - rzemiosło dawne
  - występy grup artystycznych (również zza granicy :) )
  I wiele wiele innych!!! Przyjdź i przekonaj się, co Opolskie Bractwo Rycerskie przygotowało tym razem! :) Atrakcje dla całej rodziny!!!

  Wstęp wolny.

  Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/761467937561241/

 • 2 maja 2019 r. na Zamku w Iłży o godz. 15.00 rozpocznie się Turniej Świętego Graala.

  "4 marca roku pańskiego 1386 Władysław Jagiełło zostaje koronowany na króla Polski, rozpoczynając tym samym długie panowanie Jagiellonów na krakowskim tronie. Wkrótce po koronacji, wraz z małżonką Jadwigą, udaje się w drogę do Wilna by rozpocząć proces chrystianizacji Litwy. Parze królewskiej towarzyszy książę mazowiecki, Siemowit IV, który właśnie złożył hołd lenny nowemu królowi, do czego zobowiązał się w traktacie pokojowym zawartym z Jadwigą 12 grudnia 1385 r.
  Orszak królewski zatrzymuje się na zamku biskupów krakowskich w Iłży, gdzie na cześć króla i królowej zostaje zorganizowany turniej rycerski, w którego szrankach staną znamienici rycerze nie tylko z Polski i Mazowsza, ale i z odległych krańców Europy. Modna wśród łacińskiego rycerstwa konwencja legend arturiańskich nie jest obca także na ziemiach polskich - uczestnicy wcielą się zatem w role Lancelota, Gawaina, Percivala, Galahada czy Tristana, a walczyć będą przed obliczem samego króla Artura.
  W turnieju weźmie udział osiem drużyn, których zawodnicy będą rywalizować w łucznictwie, walce pieszej, konnych konkurencjach sprawnościowych i wreszcie w gonitwach na kopie.
  Do Iłży ściągają tłumy - kolejna okazja zobaczenia pary królewskiej może się prędko nie trafić. Turniej to również doskonała sposobność do zarobku - rzemieślnicy czy artyści będą sprzedawać swe wyroby i usługi, a niejeden mieszek zmieni właściciela, nie zawsze legalnie…"

  Mamy wielką przyjemność zaprosić Was na zamek w Iłży, gdzie po paru latach posuchy znowu odbędzie się turniej, na jaki to miejsce zasługuje. To wielki powrót Smoczej Kompanii i Xiążęcej Drużyny, wspartej doświadczeniem Projektu 14 - wszystko po to, aby zorganizować wyjątkową imprezę w realiach XIV w.
  Mimo tego, że impreza jest przeznaczona dla publiczności, chcemy również zapewnić dobrą zabawę Wam, rekonstruktorom - dlatego też, w miarę możliwości, zrobimy wszystko, abyście mogli się przenieść w czasie do późnego Średniowiecza.
  Więcej szczegółowych informacji pojawi się w ciągu najbliższych tygodni, ale już teraz zapiszcie sobie tę datę w kalendarzu - z Wami przywrócimy świetność Iłży!

  Głównym punktem programu będzie oczywiście turniej, ale stawiamy przede wszystkim na jak najszersze zaprezentowania życia toczącego się w trakcie takiego wydarzenia ponad 600 lat temu - dlatego też spotkać będzie można handlarzy, rzemieślników czy artystów. Zachęcamy wszystkich do wspólnej zabawy!
  W turnieju wystąpi 8 drużyn, każda pod przywództwem jednego z rycerzy Okrągłego Stołu. Turniej ma być historycznym przedstawieniem honorowej rywalizacji, a nie wydarzeniem sportowym. Z uczestnikami turnieju kontaktujemy się osobiście.
  Zbrojni nie biorący udziału w turnieju również będą mieli okazję powalczyć - przygotowujemy dla nich melee, w którym będą mogli wziąć udział zarówno lekko, jak i ciężkozbrojni.

  Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/2804523103105509/ 

 • 29 czerwca 2019 r. o godz. 15.00 na Zamku w Dębnie odbędzie się Turniej w Dębnie "O złoty warkocz Tarłówny".

  Średniowieczny turniej u stóp dębińskiego zamku. Jak zwykle inscenizacje bitew, turniej samojeden oraz pokazy grup konnych itp. Zapraszamy grupy od XIII do XV wieku.

  Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/377080426466101/ 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem