Ads Elite

 • W dniu 4 października o godzinie 12.00 w Muzeum Etnograficznym we Włocławku odbędzie się otwarcie wystawy czasowej pn. 100 sztuk porcelany na 100 lat relacji dyplomatycznych polsko-japońskich. Wystawa będzie czynna do 1 grudnia 2019 r.

 • 19 lipca 2019 r. w Głowaczowie o godz. 16.00 rozpocznie się III Rajd Motocyki Zabytkowych.

  Po raz trzeci serdecznie zapraszamy wszystkich na Rajd Motocykli Zabytkowych im. Bohaterów Kampanii Wrześniowej a motocyklistów do czynnego brania udziału w rajdach na orientacje. Zaczynamy w piątek wieczorem od rajdu nocnego. Sobota to przede wszystkim rajd dzienny ale nie tylko. Na bazie rajdu przewidujemy wiele atrakcji dla sympatyków starej motoryzacji. Natomiast wieczorem na stadionie sportowym w Głowaczowie podobnie jak rok temu odbędą się koncerty zespołów rockowych. Niedziela to z kolei dzień szczególnie atrakcyjny dla pasjonatów militariów, sztuki i historii. Nie tylko będzie można zostać świadkiem wydarzeń z przeszłości jakie miały miejsce we wrześniu 39 roku na terenie Głowaczowa ale również podziwiać wystawy militariów i artefaktów z II wojny światowej, współczesnej broni palnej a także pojazdy historyczne. Również najmłodsi nie będą się nudzić m.in. na strzelnicy ASG. Po rozrywkowej sobotniej nocy w niedziele będzie można spełnić dobry uczynek oddając krew w podstawionym na czas imprezy krwiobusie. Do czego szczególnie zachęcamy :)

  Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1272821946205906/

 • 26 sierpnia 2019 r. o godz. 15.00 rozpocznie się "VIII Turniej Rycerski w Siewierzu".

  W 730 rocznicę Bitwy pod Siewierzem, w imieniu Chorągwi Rycerskiej Księstwa Siewierskiego oraz władz Miasta i Gminy Siewierz, zapraszamy na VIII Turniej Rycerski, który odbędzie się na błoniach siewierskiego zamku, a połączony zostanie z Jarmarkiem Średniowiecznym.

  PROGRAM:
  Przewidziane w programie wstępnie są między innymi następujące dyscypliny (dojdą jeszcze inne):

  1. Turniej Bojowy XIII wiek

  2. Turniej Bojowy 1vs1 (XIV-XV w. Liga-BHP/ Długi Miecz Liga-BHP Miecz Krótki)

  3. Turniej Bojowy WDR 3vs3 bohurt (BHP)

  4. Turniej Łuczniczy

  5. Turniej Tańców - nagrody finansowe

  6. "Bieg Dam" lub "Bieg Damy i Rycerza"

  7. Bieg Małej Damy

  8. Turniej zapasów


  DODATKOWO:

  Sektor dla DZIECI w którym przewidujemy gry, zabawy, turnieje!

  Turniej miecza gąbkowego dla dzieci.

  Stragany rzemieślnicze.

  "Błonia w ogniu" - Bitwa - XIII-XV wiek.

  Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/2830042290553361/ 

 • Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza dzieci wraz z opiekunami na kolejne warsztaty rodzinne pt. „Co wiecie o portrecie”. Odpowiedzi na to pytanie poszukamy na stałej ekspozycji „Galeria portretu polskiego…”. Dowiemy się, co to jest portret i autoportret, czym różni się od pejzażu. Przeanalizujemy wybrane obrazy, aby poznać, w jaki sposób i dlaczego malowano portrety. Nauczymy się podstaw rysowania portretu, właściwego podziału elementów twarzy, a w części warsztatowej wcielimy się w rolę malarza rysownika i stworzymy autoportret.


  Warsztaty odbędą się 6 października, o godz. 11.00, w gmachu głównym Muzeum przy ul. Słowackiego 1a.
  Wstęp: 10 zł/os.
  UWAGA! Obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 54 232 30 01

  Więcej informacji: http://muzeum.wloclawek.pl/

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem