Ads Elite

W dawnych czasach królowie rządzący krajami, by dobrze nimi władać i chronić je przed najeźdźcami musieli mieć doskonały obraz sytuacji w jakiej się znajdowali. Na obraz ten zawsze składała się przeszłość, teraźniejszość, oraz... przyszłość. Zdolność przewidywania tego co może nastąpić, była często dla monarchy sprawą kluczową. A któż inny widzi lepiej przyszłość jeśli nie wróżbita i jasnowidz? I tak, często na dawnych dworach oprócz kapłanów i wszelkiej maści doradców, można czasem było natknąć się na osobliwą postać maga, który reprezentował zagadkowy świat wiedzy tajemnej. 

Czytaj więcej: Magowie i jasnowidze na dworach królewskich

Mity o tych krwiożerczych stworzeniach towarzyszą nam od zarania dziejów i można je znaleźć w każdej kulturze na świecie. Jeśli ktoś jest zainteresowany tymi mitami zapraszam na tą stronę: http://blood-luna.org/vpage/831
Podstawą tych wierzeń były prawdopodobnie braki w wiedzy na temat ludzkiej anatomii. Ludzie zauważyli, że duży upływ krwi powoduje znaczne osłabienie organizmu i tym samym uznali, że krew musi być źródłem siły życiowej. W wielu religiach widać, że krew jest symbolem siły, życia, lub energii. Nagłe osłabnięcie zaczęto kojarzyć z tajemniczym zniknięciem krwi, które zaczęto przypisywać złym mocom.

Czytaj więcej: Wampiry

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem