Ads Elite

Kontakt:
mail: stja.krakow(@)gmail.com
tel.: +48 692 157 445
fb: Szkola.Tanca.Jane.Austen

Siedziba szkoły oraz miejsce prowadzenia zajęć:
Ośrodek Kultury Krakowiacy
ul. Gertrudy 4
31-046 Kraków

Szkoła zajmuje się nauką angielskich i szkockich tańców balowych z XVII, XVIII oraz XIX wieku (tzw. English & Scottish Country Dances), jednak wiodącym okresem jest epoka Regencji, czyli początek XIX wieku w Wielkiej Brytanii. W okresie tym królował styl empire, dlatego też stroje tancerzy są wzorowane właśnie na tym stylu.

W okresie regencji żyła również Jane Austen, jedna z najpopularniejszych pisarek, autorka uwielbianych na całym świecie powieści takich jak „Duma i uprzedzenie”, „Rozważna i romantyczna”, „Emma”, czy „Perswazje”. To właśnie twórczość Jane Austen zainspirowała twórców szkoły. Zafascynowani światem, w którym żyła i jaki stworzyła w swoich książkach starają oddać jego urok i czar poprzez taniec. 

 Szkoła skupia wiele osób, których wspólną pasją jest taniec i zamiłowanie do dworskiej kultury. Kultura ta jest  ożywiana poprzez organizację licznych balów, spektaklów i warsztatów. Oprócz grup warsztatowych szkoła prowadzi również zespół taneczny, biorący udział w wielu występach i pokazach w ramach festiwali oraz przedsięwzięć artystycznych związanych z tańcem, kulturą i muzyką.

Chętni, którzy zgłoszą się na zajęcia organizowane przez STJA, będą mogli uczyć się tańca pod okiem pani Mai Zawady – dyplomowanej instruktorki tańca, absolwentki instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego w NCK w Krakowie. Pani Maja Zawada naukę tańców historycznych pobierała m.in. u Barbary Segal, Romany Agnel, Marie-Claire Bär Le Corre i Leszka Rembowskiego; jest również wielokrotną uczestniczką warsztatów w ramach Festiwalu Tańców Dworskich „Cracovia Danza”. 

Udział w warsztatach to dobra zabawa, niebanalna forma ruchu, mnóstwo pozytywnej energii oraz solidna porcja wiedzy.

Na zajęcie nie trzeba przychodzić z partnerem. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego też konieczna jest wcześniejsza rezerwacja. Po skończonym kursie istnieje możliwość dołączenia do zespołu tanecznego.

Więcej informacji na stronie internetowej szkoły: http://kontredans.pl/ 

Źródło zdjęć: https://www.facebook.com/Szkola.Tanca.Jane.Austen/  

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem