Ads Elite

 

Kontakt:    coronaflorum(@)onet.pl    facebook

Celem zespołu jest odtwarzanie kultury dworskiej od Renesansu, do Romantyzmu oraz co wyjątkowo rzadkie w Polsce, ceremoniału z XVIII wieku. Epoką wiodącą zespołu jest rokoko. Zespół prowadzi działalność edukacyjną i taneczną. Organizuje bale historyczne i wieczorki tańcująco - teatralne. Działalność zespołu jest również ofertą dla osób fizycznych i prawnych.

Zespół Tańca Dworskiego Zamku Rydzyńskiego Corona Florum (siedziba w Poznaniu-Suchy Las) pierwsze kroki zaczął stawiać po 15 maja 2013 r. Swoją inaugurację miał na Balu Napoleońskim w Brodnicy dnia 1 czerwca 2013 roku.

Założycielem zespołu i pomysłodawcą jest Maciej Stanisław Lubicz Rąbalski. Zespół zaczął aktywnie działać od lipca 2013 roku (wieczorki taneczno-artystyczne). Dopiero jednak dopiero Bal Andrzejkowy "W krainie czarów" w Pałacu Prymasowskim współorganizowany z „Choreą Antiqua” z Warszawy dał prawdziwy bodziec do rozwoju zespołu i jest to etap kiedy faktycznie zaczął się rozwijać. Obecnie ma na swoim koncie kilka unikatowych bali, projekt sasko-polski, oprawę ślubów i wesel ważnych osobistości, występy i działalność edukacyjną. Począwszy od wiosny 2014 roku do zespołu przynależą również tancerze zawodowi. Jest jedyną formacją tańca dworskiego na terenie Wielkopolski. Zespół jest też firmą pod tą samą nazwa. Posiada herb i swoje zasady, ma wewnętrzny ustrój hierarchiczny.

 

Źródło zdjęć: https://www.facebook.com/Coronaflorum1750?fref=ts  

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem