Ads Elite

Stowarzyszenie SRH Partyzant powstało 2 stycznia 2014 roku. Jego siedziba mieści się w Stalowej Woli.

Kontakt:
Adres: ul. Energetyków 5, ul. Wieniawskiego 1, 37-450 Stalowa Wola
tel. 728 299 219 lub 532 311 202
e-mail: srh.partyzant(@)gmail.com
facebook: https://www.facebook.com/srh.partyzant/

Celem Stowarzyszenia jest upowszechnianie wiedzy historycznej związanej z oddziałami Polskich Żołnierzy Armii Podziemnej, walczących o niepodległość kraju z okupantem niemieckim i sowieckim, także po zakończeniu II Wojny Światowej
Podczas rekonstrukcji historycznych odtwarzane są sylwetki polskich partyzantów, a w szczególności oddziału mjr Hieronima Dekutowskiego ps. “Zapora” i jego żołnierzy.

Druga sekcja stowarzyszenia zajmuje się odtwarzaniem sylwetek żołnierzy Wehrmachtu wchodzących w skład 16 dywizji piechoty, która została następnie przeformowana w 16 dywizję pancerną(front wschodni). Po klęsce na wschodzie z resztek tej dywizji sformowano 116 dywizja pancerną, nazywaną też „dywizją chartów”. Nazwa ta pochodziła od symbolu rozpoznawczego tej formacji, biegnącego charta. Dywizja została uzupełniona i skierowana do walk na froncie zachodnim.
Rekonstruktorzy chcą zainteresować wszystkich, zwłaszcza młodzież historią naszego kraju, a w szczególności wydarzeniami z okresu II wojny światowej i zachęcić do pogłębiania tej wiedzy oraz przekazywania jej innym.Symbole znajdujące się na stronie Stowarzyszenia nie odzwierciedlają poglądów członków Stowarzyszenia, ani nie mają charakteru propagującego jakiekolwiek treści rasistowskie, nazistowskie,komunistyczne oraz jakiekolwiek związane z III Rzeszą Niemiecką, Związkiem Radzieckim oraz innymi państwami o charakterze totalitarnym, a są jedynie sposobem propagowania historii.

Wszystkich chętnych, którzy chcą dołączyć do Stowarzyszenia informujemy o rekrutacji.
Pełnoprawnym członkiem grupy może zostać osoba która:
ukończyła 18 lat
- posiada wiedzę z zakresu II wojny światowej
- skompletuje podstawowe umundurowanie i wyposażenie
- przejdzie 9 miesięczny okres próbny (W tym czasie osoba ta aktywnie uczestniczy w wewnętrznych spotkaniach grupy ,manewrach, wyjazdach i innych imprezach. historycznych. Uczy się również musztry i umiejętności taktycznych na polu walki.)

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem