Ads Elite

Kontakt oraz więcej informacji: https://www.facebook.com/womensarmycorpsww2/  

Grupa zajmuje się odtwarzaniem amerykańskiej jednostki Women's Army Corps z okresu II Wojny Światowej. Bierze udział w różnych wydarzeniach na terenie Polski, takich jak akcje charytatywne czy pikniki historyczne i militarne. W ramach działalności organizowane są również sesje zdjęciowe w mundurach WAC oraz sesje w stylu retro. Pomagała również  przy organizacji wydarzenia z udziałem rodzin weteranów armii USA.

Członkinie grupy korespondują z weterankami jednostki WAC i ich rodzinami, dzięki czemu m.in mają dostęp do informacji na temat jednostki oraz czasów, w jakich ona działała. Dziewczynom zależy na wiernym odtwórstwie WAC, dlatego jej członkinie starają się dokładnie poznać historię jednostki i kobiet do niej należących.

Jak w każdej grupie rekonstrukcyjnej ważnym elementem działalności jest gromadzenie odpowiedniego wyposażenia takiego jak mundury i ekwipunek. Tak jak w jednostce podstawą działania GRH jest wzajemna sympatia oraz koleżeństwo.

Obecnie grupa zaprasza wszystkie chętne kobiety, które interesują się okresem II wojny światowej czy życiem kobiet w tym okresie. 

Informacje na temat WAC: https://historia.org.pl/2017/02/27/polskie-kobiety-w-armii-amerykanskiej-przyczynek/ 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem