Ads Elite

Kontakt: ogrhpwk(@)gmail.com
https://www.facebook.com/pwkobiet/  
http://www.ogrhpwk.com.pl/ 

Początki GRH PWK to rok 2015, wtedy to zrodził się pomysł na utworzenie Grupy, która mogłaby zrzeszać kobiety z całej Polski. W styczniu 2017 r. Grupa oficjalnie uzyskała statut stowarzyszenia.

Ideą Grupy jest zrzeszenie jak największej liczby rekonstruktorek PWK oraz utworzenia kół na wzór struktur obowiązujących w przedwojennej Organizacji PWK. Obecnie do Grupy należy kilkanaście kobiet z różnych części Polski, m.in. z Tomaszowa Lubelskiego gdzie powstało pierwsze Koło Terenowe.

Działalność

Grupa uczestniczy w zlotach militarnych, piknikach historycznych, inscenizacjach i wydarzeniach rocznicowych. Tworzone są również dioramy, czyli małe wystawy w trakcie których młodzież oraz dzieci mogą dotknąć eksponatów, poczuć klimat dawnych lat poprzez wykonywanie różnych zadań i przekonać się że historia wcale nie musi być nudna.

fot. JJ's Reenacting Photography

fot. JJ's Reenacting Photography

Członkinie Grupy spotykają się z kombatantami którym pomagają, chętnie słuchają też ich wspomnień z okresu II wojny światowej. Poznani Bohaterowie są najlepszą motywacją dla działań Organizacji.

Grupa odtwarza też polską ludność cywilną od 1920 r. do zakończenia II Wojny Światowej, z uwzględnieniem wszystkich warstw społecznych. Organizowane są pokazy ubiorów i sesje zdjęciowe.

Poprzez swoją działalność Stowarzyszenie chce kultywować chlubną tradycję międzywojennej Organizacji Przysposobienia Wojskowego Kobiet, propagować ideę patriotyzmu oraz brać udział w budowaniu naszej kultury i nauki.

 

Stowarzyszenie SRH Partyzant powstało 2 stycznia 2014 roku. Jego siedziba mieści się w Stalowej Woli.

Kontakt:
Adres: ul. Energetyków 5, ul. Wieniawskiego 1, 37-450 Stalowa Wola
tel. 728 299 219 lub 532 311 202
e-mail: srh.partyzant(@)gmail.com
facebook: https://www.facebook.com/srh.partyzant/

Celem Stowarzyszenia jest upowszechnianie wiedzy historycznej związanej z oddziałami Polskich Żołnierzy Armii Podziemnej, walczących o niepodległość kraju z okupantem niemieckim i sowieckim, także po zakończeniu II Wojny Światowej
Podczas rekonstrukcji historycznych odtwarzane są sylwetki polskich partyzantów, a w szczególności oddziału mjr Hieronima Dekutowskiego ps. “Zapora” i jego żołnierzy.

Czytaj więcej: SRH Partyzant

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem