Ads Elite

 • Bractwo Rycerskie Miasta Nowa Dęba powstało z inicjatywy grupy pasjonatów kultury dawnej. Obecnie na imprezach w których Bractwo bierze udział, możemy podziwiać: Zespół Tańca Dworskiego „Gratia Iuvenis”, Reprezentację Gwardii Miasta Nowa Dęba, Regiment Artylerii Królewskiej, oraz dodatkowo Teatr Ognia - Turkus. Więcej informacji, pełna oferta, oraz kontakt na stronach Bractwa: http://brmnd.pl/ http://imprezyhistoryczne.com/ Facebook - fanpage

 • Kontakt:
  email: dnkobuz(@)gmail.com 
  Fanpage:  https://www.facebook.com/Kobuz.DN/ 

  Drużyna Najemna Kobuz to nowo powstała grupa odtwarzająca realia wczesnego średniowiecza. Ich celem jest rzetelna rekonstrukcja tego okresu, oparta wyłącznie na źródłach historycznych, a nie domysłach i utartych wierzeniach. Grupa bierze udział w imprezach historycznych, piknikach oraz bitwach. Obecnie Drużyna zaprasza wszystkich chętnych z woj. podkarpackiego, świętokrzyskiego i dolnośląskiego, których interesuje ten okres historyczny.

  Źródło zdjęć: https://www.facebook.com/Kobuz.DN/ fot. Patrycja Baska

   

 • Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Zakłady Południowe" rozpoczęła swoją działalność 3 maja 2017 r.
  Jest ona jedną z sekcji Miejskiego Klubu Strzeleckiego "Ur" w Stalowej Woli. Nazwa nawiązuje do grupy płka Stanisława Trzebini (tzw. grupa Stalowa Wola, która zajmowała się ochroną Zakładów Południowych). Rekonstruktorzy chcą oddać hołd żołnierzom z tego oddziału.

 • Stowarzyszenie SRH Partyzant powstało 2 stycznia 2014 roku. Jego siedziba mieści się w Stalowej Woli.

  Kontakt:
  Adres: ul. Energetyków 5, ul. Wieniawskiego 1, 37-450 Stalowa Wola
  tel. 728 299 219 lub 532 311 202
  e-mail: srh.partyzant(@)gmail.com
  facebook: https://www.facebook.com/srh.partyzant/

  Celem Stowarzyszenia jest upowszechnianie wiedzy historycznej związanej z oddziałami Polskich Żołnierzy Armii Podziemnej, walczących o niepodległość kraju z okupantem niemieckim i sowieckim, także po zakończeniu II Wojny Światowej
  Podczas rekonstrukcji historycznych odtwarzane są sylwetki polskich partyzantów, a w szczególności oddziału mjr Hieronima Dekutowskiego ps. “Zapora” i jego żołnierzy.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem